Kastamonu’da Göletlere 119 Bin Adet Sazan Balığı Bırakıldı

07 Temmuz 2015 Salı, 10:36
Kastamonnu Balık
   Bakanlığımız, tarafından yürütülen 2015 yılı balıklandırma faaliyetleri kapsamında İl Müdürlüğümüz, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından, İlimiz Merkez, Devrekani, Taşköprü ve Tosya İlçelerinde bulunan çeşitli göletlerde balıklandırma çalışması yapıldı.
.
Balıklandırma çalışması kapsamında, İlimiz Merkez İlçesi sınırları içerisinde yer alan Taşlık Göletine 11.000, Taşköprü İlçesinde yer alan Küçük Su Göletine 28.000, İncesu  Göletine 30.000, Devrekani İlçesinde yer alan Terziler Göletine 25.000 ve Tosya İlçesinde yer alan Sekiler Göletine 25.000 adet olmak üzere toplam 119.000 adet Sazan Balığı (Cyprinus carpio) yavrusu kontrollü bir şekilde bırakıldı..
.
Taşlık Göletinde yapılan balıklandırma çalışmasına katılan İl Müdürü Osman YAMAN burada yaptığı açıklamada; “Su ürünlerinin İlimizde önemli bir yere sahip olduğunu, iç sularda ve göletlerde balıklandırma çalışmasına önem verdiklerini, Bakanlığımız, Su Ürünleri Fakültesi ve İl Müdürlüğümüz ile yapılan ortaklaşa çalışma ile bu projenin hayata geçirildiğini, gelecek yıllarda da benzer çalışmaların devam edeceğini ve İlimize hayırlı olmasını dilediğini” belirtti.
.
İlimizde balıklandırma faaliyetleri kapsamında, 2013 yılında 30.000 adet, 2014 yılında 210.000 adet sazan balığı göletlere bırakılmıştı.
.

 

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>