Kastamonu’da Görme Engelliler Derneği Açıldı

21 Ocak 2019 Pazartesi, 09:54
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Kastamonu Görme Engelliler Derneği açılışına katıldı.
.
.
.
.
Açılışa ayrıca Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Daday ilçe Kaymakamı Kemal Balaban, Kastamonu Görme Engelliler Derneği Başkanı Bedriye Kılıççeken, Başkan Yardımcısı Nihat Bozok ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, dernek başkanları, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, vatandaşlar ve görme engelli dernek üyeleri katıldı.
.
.
.
Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan programın ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve protokol tarafından dernek açılış kurdelesi kesildi.
.
.
.
Vali Karadeniz yapmış olduğu açılış konuşmasında; “Görme engelliler konusunda olsun diğer projeler olsun devlet adına güzel işler yapılıyor. Ekonomik kalkınmayla birlikte sosyal bir kalkınmayı gerçekleştirebileceksek burada devletin sivil toplum örgütleri ile birlikte el ele sırt sırta vermesi gerekir, yoksa ekonomik olarak durumlar elbette iyileştirilebilir, yaşam kolaylaştırılabilir ama bunun sosyal etkinliğe dönüşebilmesi için sizlerin de sivil toplum örgütleri bünyesinde güçlenerek ve bir birinizle dayanışma içinde olarak devletin yükselttiği çıtayı daha yukarılara taşıma şansı bulmuş olacağız. Onun için bu yapılan çalışmaları önemsiyorum. Şu anda biz ilimizde engelliler konusunda üçüncü dernek binasını bugün itibari ile açmış oluyoruz. İnşallah bunların hem niceliği, hem niteliği arttırarak devam eder. Diğer konularda da aynı şekilde kamu yöneticileri olarak ve devlet hizmetlerine katkıda bulunan siyasetçiler açısından da baktığımızda yanımızda güçlü bir sivil toplumu bulduğumuzda onlarla dayanışma içerisinde sırt sırta daha hızlı bir şekilde yol alacağımızı düşünüyorum. Bu duygularla derneğin açılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum ve dernek binamızın ilimizdeki görme engellilere hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
.
.
.
.
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz