Kastamonu’da Hedef Temiz Ormanlar

27 Mayıs 2015 Çarşamba, 10:21
aerqwet

Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hüseyin Dinçer, Kastamonu çevresindeki ormanlarda çevre kirliliği konusunda düzenlenen etkinlikte basın mensupları aracılığıyla kamuoyuna seslendi.

Bölge Müdürümüz konuşmalarında, “bir görüntü bin kelimeye bedel” sözünü hatırlatıp Kastamonu şehir merkezi çevresindeki ormanlarda benzer kirli görüntülerin olduğunu, ormanlarımızın temiz tutulmasına halkımızın dikkat etmediğini, Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü olarak ormanlarımızın temizliği için çalışmaların sürmekte olduğunu ancak ne kadar temizlense de halkımız duyarlı olmadıkça kısa sürede ormanlarımızın tekrar eski haline döndüğünü vurguladı.

Ormanlar içerisinde bulunan şişe, cam kırıkları gibi maddelerin güneş altında mercek görevi görerek orman yangınına sebebiyet verdiğine dikkat çeken Bölge Müdürümüz, ormanlarımızın temizliği konusunda sivil toplum kuruluşlarıyla da işbirliğine hazır olduğunu, ormanların temiz tutulmasının orman yangınlarını azaltıcı etkisinden dolayı bu durumdan Kastamonu ve ülkemizin kazançlı çıkacağını söyledi.

Kastamonu etrafında yeterli piknik ve mesire yeri bulunduğunu söyleyen Bölge Müdürümüz, gerekirse yenilerinin de açılabileceğini ancak bilinçli olunmaması halinde aynı tabloyla karşı karşıya kalınacağını ifade etti ve vatandaşlarımızdan ormanlarda çöp bırakmamaları konusunda daha hassas davranmalarını istedi.

Etkinlikte İŞKUR aracılığıyla işlendirilen TYP(Toplum Yararına Program) işçilerince yaklaşık 20 dakika içinde iki dönüm arazide torbalar dolusu çöpler toplandı. Etkinlikte Kastamonu Orman Bölge Müdürümüz Hüseyin Dinçer, Kastamonu İşletme Müdürü Mahmut Yılmaz ve basın mensupları da çöp toplayarak çevrenin temizlenmesine katkıda bulundular.

Haber ve Fotoğraf Kaynak : www.kastamonuobm.ogm.gov.tr

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>