Kastamonu’da Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Yarışması Düzenlendi

04 Nisan 2019 Perşembe, 15:32
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

İl Tarım Orman Müdürlüğü tarafından, üretici ve girişimci ruha sahip kadınları bilgilendirmek ve tarımda kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla düzenlenen “ Kadın Çiftçiler Yarışıyor” bilgi yarışması Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile gerçekleştirildi.

.

.

 

Programa ayrıca,  İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Yaman, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Veysel Selvi, Gıda ve Yem Şube Müdürü Ahmet Deniz, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdür Vekili Halis Turgut Baydar, Kurum Müdürleri, il ve ilçeden gelen kadın çiftçiler katıldı.

.

.

 

Kadın Çiftçilerimizin tarımsal hayatta, ekonomik hayatta varlığını göstermek diğer hanımlarımızı da ekonomi alanında bulunmaya teşvik etmek açısından bu yarışmanın önemli olduğunu belirten Vali Karadeniz; “Bu yarışma aynı zamanda Kadın çiftçilerimizin şu ana kadar edindikleri tecrübelerden, aldıkları eğitimlerden bilgileri tekrar etme hatırlama açısından da önemli olacaktır. Yine bir başka faydası da bana göre güzel bir sosyal etkinlik, sosyal faaliyet olacak ve birbirilerini daha iyi tanıma fırsatı bulmuş olacaklar. Her yarışmada olduğu gibi bu yarışmanın birincisi, ikincisi, üçüncüsü olacak yarışmaya katılan herkese teşekkür ediyorum bütün finale kalan kadın çiftçilerimize başarılar diliyorum bu yarışmaya sponsor olarak destek veren sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

.

.

 

Düzenlenen yarışmada, Sinevizyon gösterisi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli Sosyal Hizmet Uzmanı Eylem Aydın tarafından Aile İçi İletişim Teknikleri konulu sunum gerçekleştirildi.

.

.

.

 

 

 

 

.

.

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

.

.

.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz