Son Dakika
23 Nisan 2019 Salı

Kastamonu’da Kısa Dönem Erler İçin Yemin Töreni Düzenlendi

16 Nisan 2018 Pazartesi, 08:27
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında, 370/2 kısa dönemdeki dört haftalık temel askerlik eğitimini tamamlayan 1150 acemi er için yemin töreni düzenlendi.

 

Yemin törenine; Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Seyit Aydın, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Personel Albay Sadettin Yıldız, Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Albay Ergün Cebeci İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, Baro Başkanı Av.Mehmet Çiftçi, kurum ve daire amirleri ile asker aileleri katıldı.

 

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Bayrağın göndere çekilmesi ile başlayan tören bölüklerin and içmesi, yemin eden erleri temsilen bir acemi erin konuşması, yaş kütüğüne plaket çakılması ve temel eğitim safhasında emsalleri arasında başarılı olan erler ve ailelerine ödül verilmesi ile devam etti.

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve protokol üyeleri tarafından çeşitli alanlarda başarı gösteren askerlere ödülleri verildi.5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında gösteri takımı faaliyetlerini icra etti.Tören geçişinin ardından askerler tören alanında aileleri ile buluşarak özlem giderdi.Tören sonunda Kastamonu Belediyesi tarafından pilav ikramı gerçekleştirildi.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz