Son Dakika
23 Nisan 2019 Salı

Kastamonu’da, Köydes İl Tahsisat Toplantısı Yapıldı

02 Nisan 2018 Pazartesi, 15:54
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

2018 yılı köy alt yapılarının desteklenmesi projesi (KÖYDES) il tahsisat komisyonu 1.toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kayıkçı, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, İl Özel İdaresi Birim Müdürleri ile kamu kurum ve kuruluşların müdürleri katıldı.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında;” Bu yıl İlimize ödenek artışı sağlandı. Tabi ki bunun getirdiği sorumluluklar da var, bu sorumlulukların başında kalıcı nitelikte köy alt yapısını iyileştirme yönünde harcamak bizim önceliğimiz olmalı.

 

Bununla ilgili YPK ‘nın almış olduğu ilke kararları bize yol gösterici nitelikte, daha sonra da proje bazında ilçe ilçe değerlendirmesini yapacağız. Burada yine bir başka dikkat etmemiz gereken husus mevcut ödeneğin her ilçe bazında yollara harcanan miktarının kesinlikle yüzde 50’nin altına düşmemesi. Bunların ihtiyaç sıralaması ve önceliğine göre planlanması kanaatindeyim. Şimdi yüksek planlama kurulunun bir özetini alalım ve daha sonra projeleri incelemeye geçelim.’’ dedi.

 

İlçe Kaymakamlıkları ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından planlanan, yapımı devam eden ve hizmete açılan projeler hakkında bilgilerin verildiği toplantı, karşılıklı istişarelerde bulunulması ve görüşlerin alınmasıyla sona erdi.

 

Vali Karadeniz tarafından, yapımı devam eden projelerin takibi ve yerinde incelenmesi hususunda yetkililere talimatlarda bulunuldu.

KASTAMONU VALİLİĞİ/BASIN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz