Kastamonu’da, Okul Spor Faaliyetleri Güreş Müsabakaları Yapıldı

11 Şubat 2020 Salı, 09:05
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyetleri Yıldızlar Güreş Grup Yarışmaları müsabakası Hüsnü Tandoğan Spor Salonunda Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı gerçekleştirildi.

.

Programa Vali Karadeniz’in beraberinde Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak çok sayıda sporcu ve vatandaşlar katıldı.

.

Vali Karadeniz konuşmasında; “Ülke olarak gelişmişliğimizin önemi olan spor dallarımızın ve koruyucu spor dallarımız Dünya çapında göstereceğimiz başarıdır ve bu başarıda da bizim ata sporumuz olan güreşte her zaman için ülke olarak gerçekten sadece ülkemize değil dünyaya mâl olmuş önemli güreşçileri çıkarmış bir milletiz bu bizim geleneğimizde var. Yerli milli sporumuz geleneklerimizde var ki eski büyüklerimiz anlatır. Kendi özünde olan bu spor asla ve asla bırakılmaması, nesilden nesile sürdürülmesi, geliştirilmesi lazım onun için burada yapılan bu müsabakalara verdiğiniz önemden dolayı da hep birlikte bir aradayız. Ben burada yapılan bu müsabakalara katılan tüm gençlerimizi tebrik ediyorum. İster dereceye girsinler ister girmesinler bu işe gönül vermiş herkesi tebrik ediyorum ve bu gençlerimize bundan sonraki ülke çapında katılacakları müsabakalarda da başarılar diliyorum.” Şeklinde konuştu.

.

Dereceye giren sporculara Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından madalyaları verildi.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

.

.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz