Kastamonu’da, Otobüslerde Tanıtım Filmi İzlenebilecek.

02 Ekim 2015 Cuma, 10:09
Özel Halk Otobüslerinde, Kastamonu Tanıtım Filmi Sunumu Yapılacak.

Kastamonu Valiliği tarafından hazırlanan, Kastamonu  il ve İlçelerinde bulunan  Tarihi ve Kültürel değerlerin tanıtımının yapıldığı kısa  film,  01.10.2015 tarihinde itibaren bütün Kastamonu Özel Halk Otobüslerinde dijital ortamda yayınlanacaktır.

Tarihi ve Kültürel değerlerimizin tanıtımına ait kısa  filmin,   Kastamonu Özel Halk Otobüslerinde halka sunumunun   açılış  programına;  Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN, Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk ARSAN, Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İŞERİ, Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Dursun ERGİN, Kastamonu Özel Halk Otobüsü  İşletmesi Başkanı Mustafa GÜLÜK, Adanis Firması General Manager  Tamer ÇİÇEK,  Konutum Travel sahibi Aydın ULCAY, Kastamonu işadamları ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

Tanıtım proğramına katılan,   Adanis Firması General Manager  Tamer ÇİÇEK Arap ülkelerinden ülkemize yaklaşık 90 bin turist getiren seyahat acentesinin sahibi  ve  Konutum Travel sahibi Aydın ULCAY  ise 35 bin turist getiren firmanın sahibi 2 gün Kastamonu’da kalarak   burada bir Karadeniz destinasyonu oluşturmak için çalışacaklar, esas büyük organizasyon  ise Mart ayında yapılmasını  planlanıyor.

Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN ve beraberindeki heyet, Özel Halk Otobüsüne binerek tanıtım filimini Kastamonu İl merkezinde  seyir halinde  izledi ve basına bilgiler verildi. Kastamonu Tarihsel ve Kültürel filmi 4 ve 8 dakika olmak üzere  toplam 12 dakikadan oluşmaktadır.

Kastamonu olarak, gerek yurt dışı,  gerekse yurt içi fuarlara gidilerek tanıtım konusunda mesafe alındığını ifade eden  Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN;” Önemli olan,   sahip olduğumuz  değerleri kendi insanımıza tanıtmak. Kastamonu’ya dışarıdan gelen üniversite öğrencilerimiz ve  misafirlerimizin de  otobüsleri kullanmalarını  göz önüne alarak,  halk otobüsünde böyle bir çalışma yaptık. Belediye Başkanımıza, Halk Otobüsü Kooperatifi Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Burada hepimize büyük görevler düşüyor. Kastamonu’nun olmazsa olmazı  turizmi mutlaka  canlandırmak zorundayız. Turizmdeki   çok büyük avantajımızı  kullanarak çok kısa sürede  büyük mesafe alabiliriz.  Bütün imkanlarımızı kullanarak Turizmin her çeşidinde Kastamonu’yu, ileri seviyelere  taşımak istiyoruz. Bu konuda da emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ konuşmasında;” Halk Otobüsüne binen bütün hemşerilerimiz buradan Kastamonu’nun tarihi ve kültürel alanlarını izleme imkanı bulacaklar. Katkılarından dolayı Sayın Valimize ve Kültür Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Değerlerimizi bütün halkımıza  görsel olarak tanıtmak göstermek  zorundayız. Tanıtım bir ilin gelişmesi açısından çok önemli. Tanıtım bizim eksiğimizi tamamlamaya çalışıyoruz .” dedi.

 

Adanis Firması General Manager’i Tamer ÇİÇEK konuşmasında; “ Mart ayında 20 Arap ülkesinden Türkiye’ye en çok satış yapan seyahat acentelerinin yetkililerini toplayıp direk İstanbul üstünden Türk havayollarıyla Kastamonu’ya getireceğiz. Bizde en çok satan seyahat acentelerinin yetkililerini Kastamonu’ya getirip göstermek istiyoruz Kastamonu’yu.  4 gün gibi bir Karadeniz turu  programının yapıp, ilk 3 gününü Kastamonu’da geçirdikten sonra  tur programını devam ettireceğiz. İnanıyoruz ki tanıtım için en önemli şeyi yaşatarak bire bir insanlara göstermek en önemli çalışma olacaktır. Bunun için Sayın Valimizin desteğiyle Mart ayında bir çalışma yapacağız” dedi.

Konutum Travel sahibi Aydın ULCAY yapmış olduğu değerlendirme konuşmasında; “Kastamonu’da ürün , coğrafi güzellik , konaklama imkanı, havaalanı  ve  alt yapısı var.  Sizin tanıtımınız ve  bizim pazarlama stratejimiz burayı götürür. Bugün ve yarın Kastamonu’yu gezeceğiz.  Kastamonu’da 12 aylık turizmde olabilir. Ayrıca yapmak istediğiniz projelerde buna katkı sağlıyor.” dedi.

Kastamonu Valiliği / Basın

Özel Halk Otobüslerinde, Kastamonu Tanıtım Filmi Sunumu Yapılacak.

 

Haber ve Fotoğraf Kaynak : www.kastamonu.gov.tr

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>