Son Dakika
23 Nisan 2019 Salı

Kastamonu’da Yeni Uygulama Hayata Geçti

03 Nisan 2018 Salı, 10:54
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
Daha önce Emniyet Müdürlüklerince yürütülen  ve bundan böyle Nüfus Müdürlüklerince yürütülecek olan  pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin açılışı gerçekleştirilerek,  İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğündeki ilk kayıt  işlemi  Valimiz Sayın  Yaşar Karadeniz’e  yapıldı.
.
.
.
.
.
.
İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Süleyman Saraçoğlu, İl Müftüsü Osman Aydın, Defterdar İhsan Mintaş ve Nüfus Müdürlüğü çalışanları tarafından karşılanan Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Nüfus Müdürlüğüne devredilen ve ilk olarak kendilerinin kaydı yapılan ehliyet ve pasaport yenileme işlemleri hakkında yaptığı değerlendirmede;
.
.
.
.
.
.
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz yapmış olduğu konuşmasında ‘’Aslında bu uzun süredir düşünülen ama bir türlü uygulamaya geçilemeyen bir husustu. Çünkü devletin verdiği 2 tane belge diğerlerinden de önemlidir. Birisi kişinin kaydını tutan nüfus ve hürriyet cüzdanıdır,  diğeri de kişilerin mallarını gayrimakullerini kaydını tutan belgelerdir.
.
.
.
.
.
Bu iki temel belgeyi sonuçta emniyet dışındaki birimler veriyor,  onun dışında verilen tüm belgeler bu iki belge  verilerek oluşturulur.
.
.
.
.
.
.
Böyle bir uygulamaya geçilmesinin faydası; ülkemizde polis memuru yetiştirmekte çok kolay değil polis okullarında eğitim almak zorundasınız, belirli bir maliyet ödeyerek yetiştirdiğiniz personelinizi büroda çalıştırıyorsunuz buda devlet açısından sorgulanması gereken bir husustu ve  bununda düzeltilmesi gerekiyordu. Bir başka faydası da Polis memuru büro memurluğundan asli görevine yönlenmiş olacak bu iki yönden de ülkemizi için önemli bir kazanım olduğunu düşünüyorum, yine ayrı ayrı işlemler yaptırmak yerine 3 belgenin bir kurumdan verilmesi vatandaşlarımız açısından da bir kolaylık olacaktır ülkemize, milletimize, Kastamonu’muza hayırlı olsun.
.
.
.
.
.
.
İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Saraçoğlu tarafından pasaport, kimlik ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerini kapsayan kısa bir sunum gerçekleştirildi.
.
.
.
.
.
Vatandaşlarımız Nüfus Müdürlüklerimize geldiklerinde verecekleri fotoğraf, parmak izi ve imza hepsi için geçerli olacak. Vatandaşlarımız alo 199 Vatandaş etkileşim merkezinden veya randevu.nvi.gov.tr adresinden kolayca randevu alabilecekler.
.
.
.
..
02.04.2018 tarihinden itibaren vatandaşlarımızın pasaport, kimlik ve sürücü belgesi başvurularını aşağıda belirtilen Nüfus Müdürlüklerine yapmaları gerekmektedir.
.
.
.
Hususi ve Hizmet Damgalı Pasaport Başvuruları
.
.
Kastamonu İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü (Müftülük Binası Kat:1)
.
.
Umuma Mahsus Pasaport Başvuruları
.
.
.
Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü(Müftülük Binası Kat:1)
Abana İlçe Nüfus Müdürlüğü
Araç İlçe Nüfus Müdürlüğü
Azdavay İlçe Nüfus Müdürlüğü
Cide İlçe Nüfus Müdürlüğü
İnebolu İlçe Nüfus Müdürlüğü
Taşköprü İlçe Nüfus Müdürlüğü
Tosya İlçe Nüfus Müdürlüğü
.
.
Sürücü Belgesi Başvuruları
.
Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü (Müftülük Binası Kat:1)
Abana İlçe Nüfus Müdürlüğü
Araç İlçe Nüfus Müdürlüğü
Azdavay İlçe Nüfus Müdürlüğü
Cide İlçe Nüfus Müdürlüğü
İnebolu İlçe Nüfus Müdürlüğü
Küre İlçe Nüfus Müdürlüğü
Taşköprü İlçe Nüfus Müdürlüğü
Tosya İlçe Nüfus Müdürlüğü
KASTAMONU VALİLİĞİ/BASIN
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz