Kastamonu’da Şeyh Şaban-I Veli Anma Etkinlikleri Korteji Gerçekleştirildi

05 Mayıs 2018 Cumartesi, 13:10
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

27.Uluslararası Hz.Pir Şeyh Şaban-ı Veli ve Kastamonu Evliyaları Anma Haftası Açılış Programı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘’Huzura Davet Korteji’’ Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Korteje ayrıca, Milletvekilleri Murat Demir ve Metin Çelik, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İl Müftüsü Osman Aydın, İl Özel İdare Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Fırat Purtaş, Kamu kurum ve kuruluşları müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Hisarardı Mahallesi Şelale önünde başlayarak, Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesinde biten yürüyüşün devamında Kuran-ı Kerim tilaveti, İlahi dinletisi ve Dua edilmesinin ardından Türbe ve Müze ziyareti gerçekleştirilerek misafirlere Dergah Çorbası ikramı yapıldı.

 

Türk Dünyasının Büyük Mutasavvıfı Hoca Ahmed Yesevi ve 14. TÜRKSOY Fotoğrafçılar Buluşması Fotoğraf Sergisi Sayın Valimiz Yaşar Karadeniz tarafından açıldı. Fotoğraf sergisi protokol tarafından beğenilerek gezildi. Ney Dinletisi ve Kazakistanlı Dombıra Sanatçılarının Mini Konseriyle Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesindeki program sona erdi.

KASTAMONU VALİLİĞİ/BASIN

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz