Kastamonu’da TJK Şerife Bacı Kupası Koşusu Toplantısı Yapıldı

16 Ekim 2018 Salı, 18:41
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Kastamonu Valiliği himayelerinde, Kastamonu merkez ve ilçe Belediyeleri, KUZKA, sivil toplum kuruluşlarının iş birliği ile Türkiye Jokey Kulübü kurucular üyesi sanatçı İlyas İlbey organizesinde Ankara hipodromunda düzenlenecek olan Şehit Şerife Bacı at koşusu kupası programı değerlendirme toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında gerçekleştirildi.

.

.

.

.

.

Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, ilçe Belediye Başkanları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Sekreter Vekili Serkan Genç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Kastamonu Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Serkan Mütevelli ve ilgili kurum amirleri katıldı.

.

.

.

.

25 Ekim Perşembe günü, Saat: 16:00’da, Ankara hipodromunda, Şerife Bacı at koşusu programının yapılacağını belirten Vali Karadeniz; Ankara’lı ve her ilden kişiler oraya gelecekler. İlimizden olan Sinema ve Tiyatro Sanatçısı İlyas İlbey’in organizasyonu ile düzenlenecek programda il ve ilçelerimize ait yöresel ürünlerin stantlarda sergilenerek tanıtım ve ikramların yapılması ile orayı Kastamonu panayırına dönüştürülmesi planlandı. Tanıtım olarak bu program iki açıdan önemli birincisi Kastamonu günleri adı üstünde Kastamonuluların buluşacağı bir mekân ve bir tanıtma ortamından ziyade bir hemşeri buluşması ortamı. Gurbette kalmış olan insanların memleket özlemlerini o şekilde organizasyonlarla gidermeye çalışmaları bir araya gelip tanıdıklarını orada görmeleri de bir ihtiyaç. Tanıtma faaliyetinin başarılı olabilmesi için o tanıtma faaliyetinin önce bir hedef kitlesi olur, burada hedef kitle Kastamonu dışındakiler. İkincisi Ankara bizim için İstanbul kadar önemli belki ondan da önemli. Ankara Kastamonu’ya çok yakın mesafede olduğu için insanların” hadi gidelim, bir akşam kalıp gelelim” diyebilecekleri bir mesafede. Bizim Ankara’ya kendimizi iyi ifade etmemiz gerekiyor ki, bu imkânlarından istifade edelim” şeklinde konuştu.

.

.

.

Programda Sepetçioğlu, Heyemola gibi ekiplerin gösterilerinin yanında siyez pilavı, pastırma, cevizli ve çekme helva, fındık şekeri, sarımsak, pirinç gibi bir çok yöresel ürünlerimiz stantlarda sergilenerek, ikramları yapılacak olup, ayrıca sarı yazma, taş baskı örtüleri, şapka tanıtımı ile kitapçık, afiş, broşür ve katalog dağıtımı da yapılacaktır.

.

.

 

.

Şehit Şerife Bacı adına yapılacak olan at koşusu kupası programı 25 Ekim Perşembe günü, saat: 16:00’da, Ankara Hipodrom alanında düzenlenecek olup, (Türkiye Jokey Kulübü) TJK TV’den naklen yayınlanacak.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

.

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz