Kastamonu’da, Travel Turkey İzmir Fuarı Toplantısı Yapıldı.

25 Kasım 2015 Çarşamba, 19:13
Travel Turkey İzmir Fuarı 2015 Toplantısı Yapıldı.

İlimizin de katılımı ile, 10 – 13 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 9. Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

25.11.2015 tarihinde saat 10.30’da İl Genel Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN, Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, KATSO Başkanı Selçuk ARSLAN, KOSEB Başkanı Dursun ERGİN, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, İlgili Müdürlükler, Ticaret Borsası, Kuzka, Otel, Turizm ve Seyahat Acentelerinin Temsilcileri katıldı.

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında Kastamonu’nun tanıtımı konusunda kurumlar olarak son derece özveriyle çalışıyoruz diyen Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN;” Geçen sene Kastamonu olarak Biz Travel Türkey’ de başarılı bir sınav verdik. Sonuçlarına bakıyorum. Ama yeterli mi? Değil. Her geçen gün çıtayı daha da yükseltmemiz lazım. Kastamonu olarak mutlaka ve mutlaka sürekli yenilikleri gerçekleştirmemiz, değişime ayak uydurmamız gerekir. Bunun için toplanıyoruz görüşlerinizi alıyoruz, istişare ediyoruz. Bütün kurumlar bize gelsin düşünceleri varsa bize söylesin, biz bunu bir değerlendirelim diyoruz bugünde toplanma nedenimiz bu geçen sene İhsangazi, Tosya, Pınarbaşı, Azdavay, Taşköprü, Daday ve birçok ilçemizden çok ciddi katkılar aldık huzurlarınız da teşekkür ediyoruz. İzmir’deki tanıtım önemlidir ben o bölge de çalıştım. Şunu açık ve net söyleyeyim Ege insanı için Kastamonu çok önemli bir pazar. Bunu üst seviye çıkarmamız lazım. Bunu üst seviyeye çıkartırsak işletmelerimiz Kastamonu’muz kazanır, yöresel ürünler satan turistlik işletmelerimiz kazanır bunu sağlamak lazım bu fuarda işletmelerimizin, Belediyelerimizin, Kaymakamlıklarımızın önerileri varsa onları alalım biz bu sene KUZKA olarak bir stant kiraladık. Hep diyoruz ya 12 ay turizm yapılabilecek bir bölge ve Türkiye’nin en iyi  bölgelerinden biri. Kastamonu çok büyük bir potansiyele sahip. Bu bizim için avantaj aynı zamanda dezavantaj. Bazı konularda üst seviyede çalışmamız lazım. Geçenlerde Arap Turizmi konusunda Türkiye’nin en iyilerini getirdik, 186 Seyahat Acentesini getirmek için bir çalışma yapılıyor. Uçakla Kastamonu’ya gelip, Sinop, Samsun ve Ordu’dan geri dönmeyle ilgili. Eğrice Ovası Yaylası ile ilgili bir çalışmamız var bunları da yapmak zorundayız. Günümüz turizminde bir yere takılıp kalınmıyor, Kanada ya gideceksiniz, İngiltere’ye gideceksiniz, Almanya’ya, Arap Turiste gideceksiniz yerli turistin ihtiyaçlarına göre destinasyonlar belirleyeceksiniz. Bizim ilimizin turizmde hak ettiği noktaya gelebilmesi için çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. 9. Travel Turkey İzmir Fuarında da ilimizde mevcut bulunan bir çok değerlerin tanıtımının en iyi şekilde yapılacağına inanıyorum” dedi.

Toplantıda, İzmir’de 4 gün sürecek olan 9. Travel Turkey İzmir Fuar organizasyonun içeriği ve etkinliğin amacına uygun bir şekilde gerçekleşmesi için yapılacak çalışmalar hakkında görüşüldü.

Toplantı sonunda Kuzka yetkilisi Ramazan ÇAĞLAR 9. Traval Türkiye İzmir Fuarının hazırlık süreci ve hangi alanların ön plana çıkacağı konularında sunum gerçekleştirdi.

Kastamonu Valiliği / Basın

Travel Turkey İzmir Fuarı 2015 Toplantısı Yapıldı.

 

Haber ve Fotoğraf Kaynak : www.kastamonu.gov.tr

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>