Kastamonu’da Türkü Dinletisi Gerçekleştirildi

05 Eylül 2018 Çarşamba, 15:18
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
Kastamonu Kadıdağı yeşil kampında bulunan Anadolu Mektebi öğrencilerine, Güzel Sanatlar eski Genel Müdürü Bayram Bilge Tokel tarafından türkü dinletisi gerçekleştirildi.
.
.
.
.
..
.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün katkıları ile, Kastamonu Kadıdağı Yeşil Kampında düzenlenen türkü gecesine Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Eşi Zehra Karadeniz, Merkez Valisi Aydın Nezih Doğan, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı ve Eski Tarım Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile çok sayıda kamp yapan Anadolu Mektebi öğrencileri katıldı.
.
.
.
.
.
.
.
‘’Okuma alışkanlığını bulaşıcı bir hastalık gibi etrafınıza yaymayı bir vatan borcu, vatan görevi edinin’’ diye sözlerine başlayan Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz; ‘’Sayın bakanımızın Anadolu mektebi altında, yine beraber çalıştığı nadide insanlarla birlikte yürüttüğü bu çalışma aslında bizim çok önemli bir yaramıza merhem basma anlamında yerinde bir çalışma. O yaramızda; toplum olarak okuma alışkanlığımız yok denecek kadar az ama o alışkanlığı da en azından geriden gelen gençlerimize hem de yazarları tanıtarak, yazarların, şahit oldukları fikri düşünceyle birlikte o kitapları okumayı sağlayarak ve daha sonra da bunları tartışarak bildiriye dönüştürmek. Buda özümseyerek okumalarını sağlamak anlamında gerçekten çok değerli, çok kıymetli bir çalışma. Benim buraya geldiğim bir buçuk süre içerisinde üçüncü çalışmam. Geçen yıl Mehmet Akif ERSOY ile ilgili Anadolu Mektebinin güzel bir programı olmuştu. Yine bu yılın başlarında Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinliği çerçevesinde güzel okumalar icra edildi. Buraya gelen bütün gençlerimize ben hoş geldiniz derken şunu da belirtmek istiyorum; Ayrılmasın ama, yolunuz ola ki bir şekilde Anadolu Mektebiyle ayrılırsa, okumayı unutmayın” ifadelerini kullandı.
KASTAMONU VALİLİĞİ/ BASIN
.
.
.
.
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz