Son Dakika
23 Nisan 2019 Salı

Kastamonu’da Uzman Erbaş Kursiyerlerin And İçme Töreni Düzenlendi

23 Mart 2018 Cuma, 14:48
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında 2017 – 2018 Eğitim Yılı 25.  Dönem Uzman Erbaş Kursiyerlerin And İçme töreni Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile  gerçekleştirildi.
.
.
.
Programa ayrıca  Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı  Per.Alb. Sadettin Yıldız, Belediye Başkan Vekili Eşref Can, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, Gölköy 5. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Ergün Cebeci,ile ülkemizin dört bir  yanından gelen  asker aileleri katıldı.
.
.
.
İlimizde 1 ay süresince gerçekleştirilen kursları başarıyla tamamlayan 1.700 uzman erbaş için düzenlenen and içme töreni;  saygı Duruşu,  İstiklal Marşı’nın okunması ve Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesi ile başladı,  mesajların okunması, uzman erbaşlardan oluşan ekibin gösterileri, tören geçişi ile devam etti.
.
.
.
Protokol ve asker ailelerinin alkışları içersinde gerçekleşen tören geçişi sonrasında askerlerimiz  aileleri ile kucaklaşarak birbirleriyle hasret giderdi.
KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN
.
.
.
.
.
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz