Kastamonu’da Yatırımlar Ve İstihdam Konuları Masaya Yatırıldı

30 Ekim 2018 Salı, 19:31
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Kastamonu’daki ekonomik durum değerlendirmek amacıyla 30.10.2018 tarihinde toplantı düzenlendi.

 

.

.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz başkanlığında, İl Genel Meclis Toplantı salonunda düzenlenen toplantıda kentteki yatırımlar ve istihdam konuları değerlendirildi.

.

.

Toplantıda, Ticaret Sektörü, Ulaştırma ve Liman Sektörü, Turizm Sektörü, İnşaat Sektörü ve diğer sektör kuruluşları tarafından kurumları ile ilgili sunum gerçekleştirildi.

.

.

.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ekonomi toplantısında konuşan Vali Karadeniz ; “Ekonomi toplantılarındaki amaç, daha işler hale getirmek için sektörleri belirleyip, her sektör için komisyon oluşturulması ve bu komisyonların oluşturacakları raporlar çerçevesinde de çalışmalarımıza yön vermekti. Bu yöntem sonuçlarının da Kastamonu içinde en uygun yöntem olduğunun kanaatindeyim. Daha önce buna benzer yapmış olduğumuz çalışmalarda elde ettiğimiz sonuçlarda bunun işareti. Örneğin geçen yıl yapılan ahşap fuarından sonra kendimize bir çalışma grubu oluşturduk ve bu grup içerisinde daha önceki fuarın değerlendirmesini yaparak çözüm önerileri geliştirildi ve bu çözüm önerilerine uygun olarak da bir hareket sağlandı. Genel olarak geri dönüşümün olumlu olduğunu hepimiz biliyoruz. Ekonomik olarak da benzer şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum, Toplantımızda ekonomi sektörlerle ilgili kurumlardan sunumlarını alacağız ve bugün bu toplantı komisyonların yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgilendirme toplantısı olacak. Bundan sonraki aşamalarda da bu toplantının çıktısını bir eylem planını, rapora dönüştürerek ve her sektöründe o eylem planı üzerinde çalışma yapmak, toplantılarda da çalışmaları tek tek değerlendirip takıldığımız yerlerde varsa çözümler geliştirerek yolumuza devam edersek daha hızlı mesafe kat edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

.

.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, İlçe Kaymakamları ile ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

.

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz