Kastamonu’da Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Düzenlenen Törenle Başladı

19 Eylül 2017 Salı, 09:18
-- Sponsorlu Bağlantılar --

2017-2018 eğitim-öğretim yılı TOKİ İlkokulu’nda düzenlenen törenle başladı.

 

Düzenlenen törene Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve öğrenci velileri katıldı.

 

Öğrenciler, Vali Karadeniz’i okul girişinde çiçeklerle karşıladı. Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, öğrenciler tarafından şiirler okundu ve tüm öğrenciler adına konuşma yapıldı. Törende, okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerinin heyecanı dikkat çekti.

 

Vali Karadeniz;” Eğitim ülkemiz içinde diğer ülkeler içinde olmazsa olmazımızdır”

Törende bir konuşma yapan Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Eğitim ülkemiz içinde diğer ülkeler içinde olmazsa olmazımızdır. Bizimde bu ülkeleri yakalamamız hatta onlarında önüne geçmemiz için eğitime önem vermemiz, diğer kamu hizmetlerinde de önde olmamız gerekiyor. Çok değil daha birkaç yıl öncesinde bilgi çağına girilmekten söz ediliyordu, bugün yapay zekadan bahsediliyor. Yani insan zekasıyla yapılan makineler kendileri bilgi üretecekler, kendileri o bilgileri değerlendirecekler ve ona göre karar mekanizmasını oluşturacaklar. Yakın zamanda yine komşu devletlerimizden birisinin devlet başkanı şöyle bir ifade de bulundu; Yapay zeka teknolojisinde öne geçen devlet Dünya’yı yönetecek devlet olacaktır. Bu belki çok iddialı bir söz ama önemi de yadsınmayacak bir konu dolayısıyla bizim eğitim faaliyetini sadece okula gidip gelme olarak algılamamamız lazım. Bilakis öğrencilerimizi kendi yetenekli olduğu konularda çok ama çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Zayıf öğrenci, başarısız öğrenci diye bir şey yoktur. Tabi okulda ki başarı için sadece öğretmenlerimizin, okul idarecilerimizin, milli eğitim camiasının mücadele vermesi, öğrencilerimizin çalışması yetmiyor. Değerli veliler, şunu unutmayın ki eğitimde başarıyı yakalamak için sizin bu konunun üzerine eğilmenizde o kadar önemlidir. Eğer siz çocuğunuzun eğitimiyle ne kadar yakından ilgilenirseniz, hangi konularda başarılı olduğunu takip ederseniz bu çocuğunuz içinde teşvik edici olacaktır ve başarısını artıracaktır.” dedi.

 

Halk oyunları gösterisinin ardından protokol üyeleriyle birlikte öğrencilere başarı dileklerinde bulunan Vali Karadeniz öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

Kastamonu’da Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Düzenlenen Törenle Başladı

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz