Kastamonu’da Yerel Yönetimler Hizmetiçi Eğitim Toplantısı Düzenlendi

03 Mayıs 2019 Cuma, 09:37
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımlarıyla 02.05.2019 tarihinde Halk Eğitim Merkezinde, Yerel Yönetimler Hizmetiçi Eğitim programı gerçekleştirildi.

 

 

Toplantıya ayrıca Milletvekili Metin Çelik, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, kurum müdürleri ile İGM üyeleri, merkez ilçe- ilçe köy ve mahalle muhtarları katıldı.

 

 

Vali Karadeniz konuşmasında; “Yeni bir döneme başlıyoruz. Çünkü Mahalli İdareler seçimleri 5 yılda bir yapılıyor ve genel seçimlerden farklı olarak da Anayasa Mahalli İdarelerle ve Yerel Yönetimlerle ilgili herhangi bir erken seçim kavramı yok. Yani her hâlükârda seçilen kişi kendisinden kaynaklı bir olumsuzluk olmadığı sürece 5 yıl boyunca görevinde kalacak. Dolayısıyla 5 yıl önemli bir süre ve bu süreyi iyi bir şekilde değerlendirmekte hepimizin boynunun borcu. Tabi bunu yaparken sizler ve İl Genel Meclisi üyelerimiz tek başına değilsiniz. Ortak bir amaca doğru yürüyen bir çalışma grubunun birer parçasısınız. Dolayısıyla o bütünün içinde ortak bir şekilde hareket ederek İlimizi alt ve üst yapı yönünden ileriye götürmek için hep birlikte hareket edeceğiz ve ortak bir şekilde çalışma usulü göstereceğiz. Türkiye’nin belki en güzel köyleri Kastamonu’da ve bu güzellikleri sizlerden ve bizlerden öncekiler bizlere emanet etmişler. Bizim de bu güzellikleri bizden sonrakilere aktarma yükümlülüğümüz var. Dolayısıyla bir işi yaparken attığımız adımları bir işi bozmadan yapmak lazım ki ileriye doğru gidelim. Yoksa bir işi yaparken başka bir işi bozarsak devamlı sorunlarla boğuşmaya devam ederiz ve bu doğru bir çalışma yöntemi değil bu 1’incisi. 2’incisi ise bazen ilk başta işe başlarken belli konularda sıkıntılar olabiliyor. Yapalım işte ne olacak ki dediğiniz an kaybettiğiniz andır. Çünkü yanlış başlayan işlerin sonu hep yanlış biter ya da yarım kalır. Onun için ilk başta belki işe başlamak zaman kaybı gibi görünebilir ama aslında işin toplam total süresini düşündüğünüzde o işi daha kısa sürede bitirmenizi sağlayacaktır.

 

 

Köylerimizde öyle güzel yapılaşmalar olsun ki bundan sonra ki nesillere de o köyler aynı güzellikte kalsın o plana göre yapılaşma yapılsın diye özellikle istirham ediyorum. Çok katlı binaları köylerinize sokmayın. Bunu bir önceki dönemde de birkaç defa söylüyordum. Bunlar köylerimize yakışmıyor. Köylerimizi çirkinleştiriyor. Gelişmiş bütün ülkelere bakın gelişmiş ülkelerin hepsinde az çok cebinde parası olan adam apartmana kendisini hapis etmez. Apartmanlara parası olmayanlar ya da sosyal yönden zayıf olanlara sosyal konut diye yapılır ve onlar yerleştirilirler. Onun için sizler aslında köylerde bir zenginliğin içerisindesiniz. Belki engelinizi daha konforlu, daha yaşanılabilir hale getirmeniz halinde o apartmanlardaki hayattan çok daha mutlu, çok daha huzurlu bir yaşantınız olduğunu asla ve asla unutmayın. Arkadaşlarımız bu programda ayrıntılı konuları seminer boyunca sizlere iletecekler. Seminerlerin başarılı geçmesini diliyorum tüm seçilen muhtarlarımıza ve il genel meclis üyelerimize başarılar diliyorum. Bundan sonraki bu beş yıllık sürecinde ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

 

6 gün sürecek programın 1. gününde Kastamonu Üniversitesi tarafından Protokol Kuralları, Temel İletişim Becerileri, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Turizm Potansiyeli ve Kültür Varlıklarının Korunması, Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü tarafından Karayolu Trafik Güvenliği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Sosyal Destekler, Koruyucu Aile Hizmetleri ve İntiharlara Yönelik Tedbirler, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Güvenlik ( Dolandırıcılık, Silah Kullanımı, Çocuklar için Temel Güvenlik vb.) ve Yeşilay Derneği tarafından Bağımlılıkla Mücadele konuları hakkında sunumlar gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

.

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz