Kastamonulu Kick – Bokscular, 9 Madalya Kazandı.

04 Ağustos 2015 Salı, 17:22
KICK – BOKSCULARIMIZ KASTAMONU’YA GURURLA DÖNDÜ

 

Kick – Bokscularımız Isparta’da düzenlenen Türkiye Kick – Boks Şampiyonası’ndan iki altın, üç gümüş ve dört bronz madalya kazanarak toplamda 9 madalya ile döndü.

22 – 30 Temmuz tarihinde düzenlenen şampiyonaya ilimizi temsilen 37 sporcumuz katılırken, kafilemize antrenörlerimiz Emrah Şahanoğlu, Eldar Elizade ve Abdullah Kuşcu eşlik etti.

Yapılan müsabakalarda Kastamonu Belediyesi Spor Kulübü’nden Berkay Ozan Şahin 40 kg Minikler point fighting’te ve Taşköprü Lider Spor Kulübü’nden Kübra Korkmazer 55 kg Gençler point fighting’te Türkiye Şampiyonu oldu.

Antrenör Emrah Şahanoğlu turnuvaya Kastamonu Belediyesi Spor Kulübü’nden ayrıca sporcu olarak da katıldı ve 89 kg Büyükler point fighting’te Türkiye ikincisi olma başarısı gösterdi.

Yine Kastamonu Belediyesi Spor Kulübü’nden Hakan Bekiroğlu Yıldızlar 66 kg point fighting’te ve ferdi olarak katılan Hatice Erdoğan Büyükler 70 kg point fighting’te gümüş madalyayı kazanan isimler oldu.

Kastamonu Belediyesi Spor Kulübü’nden Asuman Çığlıoğlu Gençler 55 kg light contact’ta, Yiğit Necati Türk Minikler 37 kg point fighting’te, Taşköprü Lider Spor Kulübü’nden Furkan Kuşcu Gençler 57 kg point fighting’te ve Emre Yılmaz Büyükler 94 kg kick light’ta bronz madalya kazandı.

Alınan bu sonuçların ardından kafilemiz milli sevinci de birarada yaşadı. Sporcularımız Kübra Korkmazer ve Asuman Çığlıoğlu almış oldukları başarılı sonuçların ardından Milli Takımımıza seçilmeye hak kazandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak antrenör ve sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KICK – BOKSCULARIMIZ KASTAMONU’YA GURURLA DÖNDÜ

 

 

Haber ve Fotoğraf Kaynak : www.kastamonu.gsb.gov.tr

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>