Kıbrıs Gazisi Piyade Onbaşı Recep Ergin Taşköprü’de Toprağa Verildi

26 Şubat 2018 Pazartesi, 07:42

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, 65 yaşında hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Piyade Onbaşı Recep Ergin’in cenaze törenine katıldı.

 

 

1973/4 tertip askere giden ve Kıbrıs Barış Harekatına katılarak gazi olan Piyade Onbaşı Recep Ergin, rahatsızlığından dolayı vefat etti. Taşköprü İlçesi  Köçekli Köyü Merkez Cami’nde Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazına Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in yanı sıra; Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Özbek, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Abdullah Savaş ile çok sayıda Taşköprülü vatandaş katıldı.

 

 

Askeri törenle son yolculuğuna uğurlanan Kıbrıs Gazisi Piyade Onbaşı Recep Ergin’in Türk Bayrağına sarılı naaşı, askerlerin omuzlarında merkeze bağlı Köçekli Köyü’ne getirildi ve helallik alınarak köy mezarlığında toprağa defnedildi.

 

 

Vali Karadeniz,Gazi Ergin’in yakınlarına sabır dileyerek aramızdan ayrılan gazilerimizi bir kez daha sonsuz şükran ve rahmetle andıklarını ifade etti.

 

KASTAMONU VALİLİĞİ /BASIN

.

 

 

 

 

.
HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz