Küre Kaymakamı Fatih Kayabaşı, Çalışmaları Hakkında Bilgiler Verdi

06 Mart 2018 Salı, 08:25

Vatandaşla Buluşma Toplantıları kapsamında her ay düzenli olarak yapılan Muhtarlar Toplantısı Mart Ayı Toplantısı düzenlendi.

 

Toplantıda muhtarlarımızın köyleri ile ilgili talep ve istekleri alınarak 2018 yılı çalışma programında değerlendirileceği belirtildi.

 

Toplantının ikinci bölümünde de 06 Mart 2017 tarihinde İlçemizdeki görevine başlayan sayın Kaymakamımız Fatih KAYABAŞI’nın görevindeki bir yılını değerlendirdiği basın toplantısı yapıldı.

 

Basın toplantısı bölümünde 1 yıllık çalışmaların yer aldığı Video gösterimi toplantıya katılanlarca ilgiyle izlendi.
Video gösteriminin ardından sayın Kaymakamımız göreve başlamasından bu yana Küre İlçesinde yapmış olduğu çalışmaları sunum halinde anlattı.

 

Sunuma başlarken bir konuşma yapan Kaymakam KAYABAŞI, konuşmasında; “Önce Suriye’de çok önemli bir operasyon icra etmekte olan Mehmetçiğimize başarılar diliyorum. Geleceğimizin açısından oldukça önemli olan bu operasyon ülkemizin ve devletimizin bekası açısından oldukça kritik öneme sahiptir. Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm. Ölümsüzlüğü tattık, bize ne yapsın ölüm sözleriyle şehadete yürüyen Kahraman Ordumuzu Cenabı Allah muzaffer eylesin. Malumunuz olduğu üzere İnebolulu Hemşehrimiz Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel kardeşimizi Cuma günü mahşeri bir kalabalıkla ebediyete uğurladık. Başta hemşehrimiz Arif Demirel kardeşimiz olmak üzere şehadete yürüyen şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum.

 

 

Kıymetli misafirler geçen sene tam bu zamanlarda 6 Mart 2017 de Küre’de göreve başladım. Tam bir senedir siz değerli Küreli hemşehrilerime hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşamaktayım. Kaymakamların ilk atamaları kura usülüne göre gerçekleşmektedir. Bende kurada Sakarya Taraklı ilçesini seçmeme rağmen becayiş yaparak Küre ilçesini tercih ettim.

 

Göreve başladığım ilk zamandan bu yana aynı heyecan ve mutlulukla görev yapmanın heyecanını yaşamaktayım. İlk günlerden itibaren hep şu sözü söyledik. Küreye taş üstüne taş koymaya çok çalışmaya koşmaya terlemeye geldik dedik. İlçedeki tüm paydaşlarla beraber daha iyi ne yapabiliriz sorusu hep aklımızdaydı. Vatandaş odaklı yönetim anlayışını benimseyerek vatandaşlarımızın muhtarlarımızın taleplerini dinledik gereğini yerine getirmeye çalıştık. MAKAM LOJMAN KAYMAKAMI olmamaya çalıştık. Sorunları bizzat yerinde görerek çözüm üretmeye çalıştık. Makamı vatandaşın ayağına getirdik. Özellikle Çalışma sezonunda sürekli arazide olmaya gayret ettik.

 

 

Ayrıca bizle görüşmek isteyen herkesle görüştük devletin kapılarını vatandaşa açtık. Devletimizin güler yüzünü her zaman hissettirmeye çalıştık. Tek gayemiz halkımızın gönlüne girmek oldu. Vatandaşın hakkını hukukunu korumak adaleti tesis etmek amacımız oldu. Ecdadımız Osmanlının 6 asır hüküm sürmesinin 3 kıta yedi iklimde söz sahibi olmasının nedeni ADALET tir. Bizim anlayışımızda özellikle Birlik imkanlarını kullanırken buna riayet ettik. Tüm köylerimize hizmet götürmeye çalıştık. Ne kadar başarılı olduğumuzun takdiri Küre halkınındır. Gayret bizden takdir Allahtan felsefemiz oldu. Bu yılda aynı anlayış aynı heyecanla sizlere hizmet vereceğimizin sözünü veriyoruz. İnşallah muvaffak oluruz.” Dedi

 

 

Konuşmasının sonunda tüm çalışmalarda uyumlu bir destek sergileyen siyasi parti temsilcilerine, tüm kurumların daire amirlerine, kurumlarımızın personellerine, ilçemiz esnafına ve Küre halkına teşekkür etti. Bundan böyle de tüm paydaşlar ile uyumlu ve işbirliği içerisinde çalışmaya devam edeceğini belirterek toplantıya katılan herkese ve basın mensuplarına tekrar teşekkür etti.

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kure.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz