Mobil Çanakkkale 1915 Müzesi ve Polis Resim Sergisi Vali Karadeniz Tarafından Açıldı

11 Nisan 2019 Perşembe, 09:25
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Polis Teşkilatının 174. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Koordinesinde, İlimizde milli birlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmek, güçlendirmek, vatandaşlara, Okullarda öğrenim gören öğrencilere tarihi anlatmak amacıyla İlimize gelen Mobil Çanakkkale 1915 Müzesi ve Polis resim sergisi, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile Cumhuriyet meydanında açıldı.

 

 

Programa ayrıca Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Op.Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Üniversitesi Rektrörü Prof.Dr. Seyit Aydın, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Polis teşkilatı bizim demokrasimizin de güvencesi olan bir teşkilat diye sözlerine başlayan Vali Karadeniz; “Polis teşkilatımızın 174. Yılını bütün ülkemizde gururla kutluyoruz. Polis teşkilatımızı bizim emniyet asayişimizi sağlamakla kalan bir teşkilat değildir, aynı zamanda polis teşkilatı bizim demokrasimizin de güvencesi olan bir teşkilat. Bu uğurda çok sayıda şehit vermiş teşkilatımız. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Çanakkale Tır’ ı buraya geldi. Kaymakam olarak bende 2002-2005 arası üç buçuk yıl o topraklarda hizmet verme imkânı buldum. Hem o günlere gittim hem de Çanakkale ‘ deki 1915 yılında yaşanan şanlı zaferin bugünkü gençlere anlatılması açısından da bu etkinliğin 10 Nisan’da düzenlenmesini de çok yararlı buluyorum. Organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum aynı şekilde Çanakkale de ki şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Program devamında Vali Karadeniz, Polis Teşkilatının 174. Yıldönümü kutlamaları kapsamında oluşturulan Resim Sergisini ve Mobil Çanakkkale 1915 Müzesini gezdi.

 

 

Daha sonra ise Vali Karadeniz ve beraberinde ki heyet İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek personelin polis gününü kutladı.

 

 

Mobil Çanakkkale 1915 Müzesi’nde savaş döneminden kalma materyaller, Türk bayrağı, top mermileri, üniformalar, kılıçlar, ilaç malzemeleri ve düşman birliklerine ait savaş malzemeleri sergilenmektedir.

 

 

 

 

 

 

.

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz