Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

Resim Yarışmasının Ödülü Vali Yaşar Karadeniz Tarafından Verildi

19 Haziran 2018 Salı, 14:54
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce, göç ve göçmen konularında farkındalık yaratmak ve göçün bir zenginlik olduğunu göstermek adına Türkiye genelinde, tüm resmi, Özel, ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında “ Zenginliğimiz Farklılığımız” temalı düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren Kastamonu Seydiler Yatılı Bölge Okulu 8. Sınıf öğrencisi Hatice Sünnetçi’ye ödülü Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından takdim edildi.

 

 

Valilik makamında Üçüncüsü düzenlenen resim yarışmasının ödül törenine İl Milli Eğitim Müdür Vekili Cengiz Bahçacıoğlu, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Burak Keskin, Seydiler İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Keleş, Seydiler Yatılı Bölge Okulu Müdürü Oğuz Yılmaz, Resim Öğretmeni Yasemin Cihangir ve Öğrenciler katıldı.

 

 

Özellikle ekonomik seviye olarak daha az gelişmiş bölgelerden, daha gelişmiş bölgelere doğru köyden kente, kentten daha büyük kente, az gelişmiş ülkeden gelişmiş ülkeye devamlı bir göç olgusunun dünyada hızlanmış bir durumda olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz; “Bunu sorun olarak görmek yerine, nasıl fırsata çeviririz sorusunu da aramak gerekli. Eğer biz olaya böyle bakmazsak o zaman hep sorun olarak görür ve o sorunun altında eziliriz, ama bunu fırsata dönüştürecek imkânları araştırırsak ülkemize artı değer katacaktır. Örneğin göçle gelenlerin içerisinde yetişmiş insanlar varsa onları bu ülkemize artı değer olarak katmamız lazım. Vatandaşımızın çalışmak istemediği yapmak istemediği, işler boşluğunu gelenlerle doldurmamız lazım. O açıdan tüm toplumun bu farkındalığı hissetmesi, bu çabanın içinde olması lazım. Yarışma o açıdan isabetli bir çalışma olmuş kızımızın göstermiş olduğu başarıdan dolayı da tebrik ediyorum şeklinde” konuştu.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

 

 

.

Haber ve fotoğraf kaynak : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz