Şenpazar’da Yapımı Tamamlanan Tesisler Törenle Hizmete Açıldı

08 Eylül 2017 Cuma, 09:20
-- Sponsorlu Bağlantılar --

Şenpazar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan tesislerin açılışı  Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımıyla gerçekleştirildi.
Açılış törenine Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Murat Demir, Şenpazar Kaymakam Vekili Nebi Çanga, Belediye Başkanı Cem Çınar, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Cide Belediye Başkan Vekili Nejdet Aydın ve çok sayıda Şenpazar halkı katıldı
.
Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

 

Kastamonu’muzun nüfusunu artırmak adına önemli tesis açılışlarının yapılacağını belirten Vali Karadeniz;” Özellikle Şenpazar, Pınarbaşı, Azdavay, Cide bölgesi eko turizmi, doğa turizmi açısından bakir kalmış, ama çok büyük fırsatlara sahip bu bölgenin mutlaka turizme kazandırılması gerekir. Çok daha fazla bir şekilde turizm geliri elde edilmesi gereken, birçok bölgede olmayan özellikleri olan bir bölgede yaşıyorsunuz. Bunun kıymetini iyi bilmemiz lazım. Gezip görmek için gelenleri burada misafir edecek, konaklatacak, yeme içme tesisleri ve sosyal tesislerle birlikte onları buraya bağlayacak tesisleşmeyi de mutlaka sağlamak gerekiyor. Şenpazar belediyemizin yapmış olduğu tesisler, bunlardan iki tanesi sosyal tesis ve bir tanesi de butik otele dönüştürülerek 30 kişilik konaklama kapasitesine sahip konaklama tesisi haline getirilmiş eski hükümet konağı. Buda Şenpazar’ın turizme açılan kapılarından birisi olacaktır. Bugün açılışı yapılacak olan iki sosyal tesis, iki çocuk parkı ve asfalt şantiyesinin Şenpazar’a hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Protokol konuşmalarının sonunda, konaklama tesisine dönüşen eski hükümet binası, 30 bin litrelik asfalt emülsiyon depolama tankı, 3 çocuk parkı ile sosyal Tesisin toplu açılışı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından yapıldı.

 

Açılışın ardından program, Türk Halk Müziği konseri ile devam etti.

Kastamonu Valiliği / Basın

 

Şenpazar’da Yapımı Tamamlanan Tesisler Açıldı.

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz