Son Dakika
21 Şubat 2019 Perşembe

Seydiler Şehit Şerife Bacı Cami İbadete Açıldı

04 Ağustos 2017 Cuma, 09:14
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Seydiler Belediyesi ve hayırsever vatandaşların üstlendiği, Kastamonu’nun Seydiler ilçesinde yapımı tamamlanan Şehit Şerife Bacı Camii’nin açılış töreni 03.08.2017 tarihinde, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile yapıldı.

 

Açılışa, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Emekli Vali Ahmet Kayhan, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Seydiler Kaymakam Vekili Yusuf Kaptanoğlu, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin, İl ve İlçe kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Seydiler İlçesinin her türlü hizmetleri hak ettiğini vurgulayan Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında, “Hacı Hüseyin Akpınar, Şehit Şerife Bacı Cami’nin bu noktaya gelmesinde Diyanet İşleri Başkanlığını, Belediyemizi, , hayırsever vatandaşlarımızı ve katkısı olan birçok kişiyi yan yana getirerek ve onların desteğini alarak bu fikri burada hayırlı bir hizmete dönüştürmüştür. O açıdan yaptığı hizmet gerçekten büyüktür. Böyle bir hizmete maddi katkı sunarak hayır yapmak kadar, o hayırları bir araya getirerek böyle bir esere dönüştürmekte o kadar kutsaldır, kıymetlidir ondan dolayı da ben huzurlarınızda kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Burada başarmış olduğu hizmetle törenini yapmış olduğumuz kuran kursunun da aynı şekilde başarı ile yine buradaki hem kamu ve kuruluşlarının, hemde hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile aynı şekilde bitirilecektir diye düşünüyorum.

 

İnebolu yolu bittikten ve İnebolu limanı da hizmete açıldıktan sonra İnebolu’ya en yakın organize sanayi bölgemiz Seydiler ilçesidir. Burası yatırımcıların tercih etmesinde önemli bir faktör olacaktır. Seydiler gelişmeye açık bir ilçemizdir.” şeklinde konuştu.

 

Milletvekili Metin Çelik ve Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin’in da yaptığı konuşmanın ardından, dua edilmesi ve kurdelenin kesilmesiyle cami ibadete açıldı. Daha sonra Vali Karadeniz ve protokol tarafından cami gezilerek, yetkililerden bilgi alındı.

 

Seydiler İlçesine yapılan Şehit Şerife Bacı Camii 2015 yıllının Mayıs ayında başlamış olup 03.08.2017 tarihinde bitirildi. Camii bin kişi kapasiteli olup 3 bin metre kare alana inşa edilmiştir.

Kastamonu Valiliği / Basın

 

Seydiler Şehit Şerife Bacı Cami İbadete Açıldı

 

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz