Son Dakika
21 Şubat 2019 Perşembe

Seydiler Üyük Köyünde “Kırsal Alanda Kadın Çiftçi” Toplantısı Düzenlendi

28 Aralık 2017 Perşembe, 09:35
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

İlimiz Seydiler İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, kırsal kesimdeki kadınların tarımsal üretime katılımı, doğal çevre ile olan ilişkileri ve ev ekonomisi konularında devam etmekte olan eğitim çalışmaları kapsamında “Kırsal Alanda Kadın Çiftçi Toplantısı” gerçekleştirildi.

 

 

Çiftçilerimizi, özellikle de kadın çiftçilerimizi eğitmeden verimlilik sağlanamayacağı gerçeğinden hareketle Seydiler İlçesi Üyük köyünde gerçekleştirilen toplantıya İlçe Müdürlüğümüz personellerinden Ziraat Mühendisi Fatma BODUR, Veteriner Sağlık Teknikeri Beyhan KARABACAKOĞLU ile Seydiler Toplum Sağlığında görevli Hemşire Ayşe AYVAZ ve kadın çiftçiler katıldı.

 

 

Toplantıda İlçe Müdürlüğümüz personeli Ziraat Mühendisi Fatma BODUR tarafından “Tarımda Kullanılan İlaçların Çevreye Etkileri ” konulu sunum yapıldı.

 

 

Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Hemşire Ayşe AYVAZ ise “Zehirlenmeler” konulu bir sunum yaptı. Zehirlenmelerde neler yapmaları gerektiği konusunda detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

 

 

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği eğitimde ayrıca sağlıklı yaşam için doğru beslenme ilkeleri, kişisel hijyen ve hareketli yaşam konuları anlatıldı.

 

 

Sorulan soruların cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.tarim.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz