Tarihi Kentler Birliği’nin “Kuruluş Ve Gelişme Süreci” Toplantısı Yapıldı

14 Mayıs 2018 Pazartesi, 11:54
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
2018 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu etkinlikleri çerçevesinde yer alan Tarihi Kentler Birliği’nin “Kuruluş ve Gelişme Süreci” toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile yapıldı.
11-12 Mayıs tarihleri arasında İki gün süren “Tarihi Kentler Birliği’nin Kuruluş ve Gelişme Süreci” toplantısına Vali Karadeniz’in yanı sıra Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum örgütleri ile ÇEKÜL Vakfı ve TKB Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Tarihi Kentler Birliği Başkanı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Tarihi kentler birliği üyeleri ve çeşitli İllerden gelen Belediye Başkanları katıldı.
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında; “ Ben görev yaptığım yerleri şöyle bir süzgeçten geçirdiğimde Allah bana hep böyle tarihi mekânları kısmet etti ve oralara hizmet etme fırsatı verdi. Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak tesadüfen olmadı gerçekten bunu hak eden bir şehir Kastamonu’yu tanıyan Kastamonu’yu bilen herkes bunun farkındadır ama ben bunlara burada değinmeyeceğim, zaten kısmen görüntülerini gördünüz ve bununla ilgili Belediye Başkanımızda bahsetti ama daha da önemlisi yarın meclis toplantısından sonra Kastamonu’yu gezme imkânı bulacaksınız. Kastamonu hani genel bir tabir vardır anlatılmaz yaşanır ve eminim sizde yarın Kastamonu’yu iyi bir şekilde yaşayacaksınız. Tarihi Kentler Birliğinin Genel Başkanlığına seçilen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Nihat Çiftçiyi tebrik ediyorum ve yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tarihi Kentler Birliğinin ve Çekül Vakfının yarın burada gerçekleştireceği toplantının hem Tarihi Kentler Birliğine hem de Kastamonu’ya ve diğer tarihi illerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum ” dedi.
Açılış konuşmalarının yapıldığı toplantıda Kastamonu’nun tanıtımı gerçekleştirildi.
12 Mayıs Cumartesi günü ise gerçekleştirilen toplantıda ise Tarihi Kentler Birliği Meclis Toplantısı yapıldı ve devamında Candaroğlulları Başkenti Kastamonu’da Kültürel Mirasın Korunmasında Yeni Gelişmeler konulu sunum gerçekleştirildi.
Programın kapanış töreninde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından konuklara plaket verildi.
KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz