Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

Taşköprü’de 12 Genç Çiftçiye 60 Düve Törenle Teslim Edildi

31 Aralık 2018 Pazartesi, 08:17
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

5 Nisan 2016 tarih ve 29675 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Tebliği kapsamında; Bakanlığımız tarafından 2018 yılında İlimize tahsis edilen 8.370.000 TL. ödenek karşılığında, desteklenmesine karar verilen 279 projenin uygulaması devam ediyor.

 

Bu kapsamda, Taşköprü ilçesine büyükbaş hayvan projesinden 12 genç çiftçiye 5’er baş hayvan olmak üzere toplam 60 düve törenle teslim edildi

 

Taşköprü Hayvan Pazarında yapılan teslim törenine; Tarım ve Orman İlçe Müdür Vekili Hüseyin YILDIZ, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Sinan ÇELEBİCAN, teknik personel, genç çiftçiler ile yakınları katıldı.

 

İlçe Müdür Vekili Hüseyin YILDIZ yaptığı konuşmada; ” İlçemizde bu sene 36 Genç Çiftçimiz Projeden faydalandı. Bu gün 12 Genç Çiftçimize 5’er baş toplamda 60 baş düve teslim edilecek. Projeden faydalanan genç çiftçilerimizin uygulamalarının başarılı olduğunu izliyorum. Ben de Veteriner Hekim olarak kendilerine her zaman yardımcı oluyor ve destek veriyorum” dedi.

 

Konuşmasının devamında; “Teslim edilen düvelerin,  hayvan hayat sigortası kapsamında sigortalatmaları gerektiğini, hayvanlarına iyi bakarak, çoğaltmalarını ve gelirlerini artırmalarını, ilçelerinde hayvancılığın ana geçim kaynağı olduğunu, mutlaka üretime destek olmalarını, projenin genç çiftçilere,  ilçemize hayırlı olmasını dilediğini” belirtti.

 

Hibe Desteği alan genç çiftçilerden Dere köyünde ikamet eden Firdane TEKELCİ, “Bu destekle üretip, daha da çoğaltıp, daha da geliştirmeyi düşünüyorum. Devletimizin bize yönelik yaptığı bu çalışma için devlet büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Ben de; çalışarak, emek vererek ve üreterek milli ekonomiye destek olmaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

 

Törenin ardından kuralar çekilerek genç çiftçilere düveleri teslim edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz