Taşköprü’de Bitki Koruma Ürünleri Uygulayıcı Eğitimi Düzenlendi

07 Ağustos 2018 Salı, 09:16
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

İlimiz Merkez ve Taşköprü İlçesi çiftçilerine yönelik olarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz toplantı salonunda; “Bitki Koruma Ürünleri Uygulayıcı Eğitimi ve Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı.

 

 

 

 

Toplantıya; İl Müdürü Osman YAMAN, İl Müdür Yardımcı, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü İl Müdürlüğümüz teknik personeli ile Merkez ve Taşköprü İlçe çiftçileri katıldı.

 

 

 

 

Toplantı; İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür Vekili Fatih ÖNLEM’in açılış konuşması ile başladı. Daha sonra, Ziraat Mühendisi Nermin UYGUR; Gıda güvenirliğinin sağlanması, bitkisel ürünlerde kalıntı probleminin ve tavsiye dışı ilaç kullanımının önlenmesi, Ziraat Yüksek Mühendisi Ferzan GÜLLÜ; Meyve Hastalık ve Zararlıları konusunda ve Ziraat Mühendisi Ayşe KOÇAK ise; Bitki Pasaportu ve Operatörlerin Kayıt Altına Alınması konularında sunum eşliğinde bilgilendirme yaptı.

 

 

 

 

Programın sonunda, İl Müdürü Osman YAMAN; verilen eğitim ile ilgili olarak kısa bir değerlendirme yaparak, İl Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar ve İlimiz tarımı hakkında katılımcılara bilgi verdi.

 

 

 

 

İl Müdürü YAMAN konuşmasının devamında; “Bitki sağlığının iyi olması demek; aynı zamanda insan sağlığının da iyi olması demektir. Uygun olmayan gıda ile beslenen insanların sağlıklı olması beklenemez. Bu nedenle; bitki hastalık ve zararlıları ile mücadelede mecbur kalmadıkça ilaç kullanmayınız. İlaçlama ile hasat arasında geçmesi gereken süreye titizlikle dikkat ediniz. Aynı zamanda, hayvan sağlığı için de sağlıklı yem bitkileri yetiştiriniz. Bitkisel üretimde; iyi toprak hazırlığı, kaliteli tohumluk, bitki besleme ve bitki bakım işlemleri gerektiği gibi yapıldığında sağlıklı bitkiler yetiştirilir. Katımınız için teşekkür ediyor, bu eğitimin hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Sorulan soruların cevaplamasının ardından eğitim programı sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.tarim.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz