Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Kastamonu’da Esnafla Buluşma Toplantısına Katıldı

27 Mart 2019 Çarşamba, 08:57
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
Ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Kastamonu’ya gelen Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan Esnafla buluşma toplantısına katıldı.
.

Toplantıya ayrıca Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve eşi Nebahat Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, TOBB Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu, KESOB Başkanı Dursun Ergin, Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Ticaret İl Müdür V. Sefa Özata, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, ilçe oda başkanları ile iş adamları katıldı.

.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında;” Kastamonu köklü bir tarihe, köklü bir kültüre sahip bir ilimiz. Ve bu birikimiyle 2018 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanını gururla bir yıl boyunca taşımıştır. Aslında Kültür Başkentliğini almasını sağlayan yine tarih birikiminin yanında bu birikimi bugün kendi kültürüyle yoğurarak ileriye doğru taşıma azmini, iradesini gösteriyor olmasıdır. Kastamonu 19 ilçesiyle 19 farklı fırsat sunmaktadır ve çok sayıda imkanları bünyesinde sığdırmaktadır. Bu 19 ilçenin her bir köşesi ayrı bir güzelliğe, ayrı bir ekonomik fırsata sahiptir. Bunun 3/ 2’lik alanı ormanlık alan olup, bu da tabi ilimizde ormancılık sektörünün hem sanayide hem de ticarette öne çıkmasını sağlamıştır. Hizmet sektöründe de yine ana kalemi ormancılık sektörü oluşturmaktadır. Bunun yanında yine madencilik ilimiz açısından çok önemli olup tarım, hayvancılık özellikle hayvancılık da iddialı ellerden birisiyiz. Ve yine Kastamonu Turizm’de 12 ay turizm imkanı sunan bir ilimizdir. Bir ucu Karadeniz’in, diğer ucu Ilgaz Dağının zirvesine dayanan ve her gölgesinde turizmin farklı kollarının yapılacağı bir ilimiz. Ilgaz Dağında kış turizmi yapılırken, Daday’da kırsal turizm, Pınarbaşı, Azdavay bölgesindeki Türkiye’nin demiyorum Dünyanın sayılı kanyonlarını bünyesinde barındırmasıyla, ayrıca 2030 tane tescilli yapısıyla kültür turizminde oldukça iddialı bir ilimiz. Evliyalar Şehri Kastamonu inanç turizmi açısından da bugün oldukça önemli bir yere sahiptir. Bizler bunları esnafımız ve sanatkarlarımızla ancak değerlendirebileceğiz ve onlarla beraber Kastamonu’yu daha ileriye, daha yukarıya taşıyabileceğiz. Sayın Bakanım, şunu memnuniyetle belirtmek istiyorum ki; İlimiz esnafı ve sanatkarı geleneksel disiplinine bağlı olarak hizmet vermektedir. Her sektörümüzde dışarıdan gelen misafirlerimizin memnun olarak ayrıldığı bir ildir Kastamonu. Ve bunu da biz Esnaf ve Sanatkarlarımıza en başta borçluyuz. Bakanlığınızın bu zamana kadar ve bundan da sonra vereceği desteklerle bu gelişimi daha hızlı bir şekilde sürdürebileceğini, yine geleneksel disiplinine bağlı olarak hizmet kalitesini yükselteceğine ve Kastamonu ekonomisini ileriye doğru taşıyacaklarına inanıyorum.’’ İfadelerini kullandı.

.

 

Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan konuşmasında;” Bugün Kastamonu’da tarihin ve kültürün dokusu içinde sizlerle istişare toplantısı yapmayı çok anlamlı buluyorum ve burada olduğum için çok memnunum hepiniz hoş geldiniz. Ben Bakanlığa geldiğim günden itibaren iş dünyası ile iş dünyasının temsilcileri ile istişare yapmaya çok önem veriyorum ve sizleri temsil eden başkanlar ile her ay toplantı yapıyoruz ve sizlerden gelen sorunları, talepleri ve önerileri bir bir değerlendiriyoruz ve hepsini inceliyoruz ve hepsine yazılı dönüş yapıyoruz. İnşallah burada da bu gün gelen talep ve önerilerinize aynı şekilde cevap vereceğimizden hiç kuşkunuz olmasın. Benim Genel Müdürlerim ve Genel Müdür Yardımcılarım bizden önce buraya geldiler. Buradaki iş dünyası ile temasa geçtiler. Sorunları, önerileri ve talepleri aldılar. Hepsini kaydettiler ve sizlere bu konuda da biz yazılı bir dönüş yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla esnafımız ve sanatkârımızın her zaman merkezde ve ön planda tutmuştur. Esnaf ve sanatkârımız sermayesini alın teriyle, bileğinin gücüyle birleştiren Türkiye’nin sosyal ve ekonomik yapısının omurgasıdır.” İfadelerini kullandı.

 

.

 

 

 

 

.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz