Tosya İtfaiye Müdürü Aydın Vatandaşları Uyardı

07 Ekim 2015 Çarşamba, 18:48
son dakika 1

Yangınların genelde bacalardan kaynaklandığına dikkati çeken AYDIN, tıkanan bacalardan tahliye edilemeyen karbonmonoksit gazının ölümlere, biriken kurumların ise yangınlara neden olduğunu bildirdi.

Kış öncesi soba ve kalorifer bacalarının temizliğinin yapılmasının, can ve mal emniyeti bakımından büyük önem taşıdığına işaret eden AYDIN, Baca temizliği soba zehirlenmelerinin önüne geçiyor. Kirli bir baca yakıtın doğru yanmasını engellerken, oluşan partiküller bacalarda ciddi tıkanıklıklara sebebiyet veriyor. Temiz bir bacanın, yakıtın daha kaliteli yanmasıyla tasarruf sağladığı ve çevre kirliliğini de önlüyor dedi.

AYDIN, yaşanabilecek tehlikelere karşı vatandaşların alabilecekleri önlemleri ise şöyle sıraladı: Baca çıkışları aşırı rüzgârlara karşı tedbir için en az çatı seviyesinden 100 santimetreden yüksek olmalıdır. Bacaları yakarak temizlemeye teşebbüs edilmemelidir. Temizlenmeyen bacalarda oluşan kurumun baca yangınlarına neden olduğu unutulmamalıdır. Yılda iki kez bacalar temizlettirilmelidir. Temizleme işlemi mutlaka ehil insanlar tarafından yapılmalıdır. Tıkalı ve iyi çekmeyen bacaları kullanarak can güvenliği tehlikeye atılmamalı, bacalarda oluşan çatlaklara karşı önceden önlem alınmalıdır.

son dakika 1

 

Haber Ve Fotoğraf Kaynak : www.tosya.bel.tr

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>