Tosya Ziraat Odası Başkanı Akdiken; Ceviz Bahçesi İçin Acele Edin.

07 Ekim 2015 Çarşamba, 11:57
akdiken

Özel İdare Destekli Ceviz Fidanı Dağıtımı İçin Müracaatlar Devam Ediyor.

Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken; ceviz bahçesi kuracaksanız acele edin, son gün 9 Ekim.

Proje ile ilgili olarak Tosya Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken bir açıklama yaptı. Başkan Akdiken; “İl Özel İdaresi ve İl Tarım Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen Ceviz Fidanı Dağıtımı için İlçe Tarım Müdürlüğüne yapılması gereken müracaatlar İlçemiz ve Köylerimizde devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Pazartesi günü itibariyle 450 dekarlık alan için 6.200 adet ceviz fidanı talep edildi. Projeden yararlanmak için en az 1 dekarlık kapama ceviz bahçesi kurulması gerekiyor.

Müracaat bizzat İlçe Tarım Müdürlüğüne yapılıyor. Müracaat sahipleri dilekçe, en az 1 dekarlık alanın tapusunun fotokopisi ile nüfus cüzdanı fotokopisini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Dağıtılacak ceviz fidanları tanesi 5 TL. olarak fidan tesliminde tahsil edilecek. Aradaki fiyat farkı İl Özel İdaresi ve İl Tarım Müdürlüğü tarafından karşılanacak.

Bu projeden yararlanmak için son müracaat tarihi 9 Ekim 2015. Müracaat etmek isteyen çiftçilerimizin acele etmeleri gerekmektedir. Ben bu vesile ile İl Özel Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğündeki projede emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu proje ile ceviz bahçelerinin hızla yayılacağına inanıyorum ” dedi.

akdiken

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>