Tosya’da Devlet Millet El Ele Vererek Kıbrıs Gazisi Mahmut Türkoğlu’na Ev Yapıldı

04 Ekim 2018 Perşembe, 17:35
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı Yağcılar köyünde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Mahmut Türkoğlu için devlet millet el ele verilerek yapılan evin anahtarı teslim edildi.

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, Tosya Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özgün Yapağı ve Tosya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Recep Keçeci  ile birlikte Kıbrıs Gazisi Mahmut Türkoğlu’nu Yağcılar köyünde ziyaret etti.

 

 

Ziyarette gazetecilere açıklamalarda bulunan  Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin,” Tosya Kaymakamlığı olarak, devletimizin mahallindeki sosyal ihtiyaçların giderilmesi anlamında bizlere sunduğu her türlü imkan ve fırsatı, vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek, onlara yardımcı olmak ve bu anlamda, sosyal adalet duygusunu temin etmek, hemde sosyal devlet olma gerekliliğini yerine getirebilmek adına oldukça yoğun ve gayretli bir şekilde kullanmaya devam ediyoruz.” dedi.

 

 

Kaymakam Deniz Pişkin, Tosya Kaymakamlığı SYDV olarak Kıbrıs gazisinin  köyündeki evinin çok kötü vaziyette olduğunu söylemesi üzerine  köyünde kendisini bizzat ziyaret ettiklerini hatırlatarak şunları kaydetti;

 

”Tabii ki zaruret içerisinde, mağduriyet içerisinde, yoksulluk içerisinde olan her vatandaşımızın yanındayız. Ama bundan da öte  şehit yakınlarımız ve gazilerimiz bizler için daha da öncelikli kesimi oluşturuyor. Gazimizi tabii ki kaderiyle baş başa bırakmadık. Kaymakamlığımızın imkanlarını, vakfımızın imkanlarını, devletimizin bize sağladığı imkanları seferber ettik. Köy halkını, Belediyemiz başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile esnaf arkadaşlarımızın  da katkılarıyla el birliğiyle güzel bir ev yaptık. Söz verdiğimiz gibi kış gelmeden  anahtarını bu gün kendisine teslim ettik. Bundan dolayı da mutluyum.  Ben bir mülki idare  amiri olarak devletin Kaymakamlarına sunduğu sosyal enstrümanların, sosyal donatıların, vatandaşların   bize gelen taleplerini bu derece sağlıklı, bu derece doyurucu şekilde karşılanması manasında zenginlik yaşayan biri olarak mutluyum. Herhalde devlet hiçbir zaman bu zamanda olduğu kadar sosyal anlamda zengin olmamıştı, kendini bu kadar rahat hissetmemişti.  “

 

 

Bu tür ev inşaatlarında genelde bütün yükün üzerlerinde olduğunu belirten Pişkin,” Buradaki farklılık şu, köylü ve hayırsever vatandaşlar bu işe katkı sundular. Devlet millet işbirliğine aynı zamanda başka  vatandaşlarımız, Belediyemiz katkı sunmuş oldu. Örneğin kapıları başka bir  esnafımız, elektriğini başka bir esnafımız, işçiliğini köylü kendi karşıladı. Belediyemiz kum, çimento ve kireç temin etti. Bizde yaklaşık 35 bin lira maliyet ve diğer malzemelerin teminiyle çok güzel bir işbirliği sağladık. Devletin imkanlarıyla, yereldeki imkanların çok iyi bir şekilde el ele vererek  güzel bir hizmet anlayışının ortaya konduğu güzel bir çalışma olduğu için mutluyum. Biz bu anlamda, devletin bütün imkanlarını  fakru zaruret içerisinde ki vatandaşlarımızın daha iyi yaşam koşullarında hayatlarını sürdürebilmesi için seferber etmeye devam edeceğiz. Şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bir Kaymakam olarak yaptığım onca çalışma ve hizmetin içerisinde beni en çok mutlu eden ve beni en çok bahtiyar kılan insanlara yeni bir ev vermek ve yeni bir ev yapmak. Onlara huzurlu bir aile ortamının temelini atmaktır.  Bu anlamda devletimiz sağ olsun. Gazimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Katkı sunan vatandaşlarımıza ve kurumlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin.” diye konuştu.

 

 

 

Tosya Belediye Başkanı Kazım  Şahin ise yaptığı konuşmada, şu ifadelere yer verdi; “Ben başta sayın Kaymakamımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Güzel bir hizmet. Bayrak inmesin. Ezan dinmesin. Vatan bölünmesin diye mücadele eden insanlara sahip çıkmak herkesin görevidir diye düşünüyorum. Burada görev yapan din görevlisi arkadaşımızın, muhtarımızın, köylülerimizin ve gazimizin çok büyük emeği var. Kaymakamımızın  önderliğinde böyle güzel bir hizmet gerçekleşti bende emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun. Gazimiz güle güle otursun içinde.”

 

 

Kıbrıs Gazisi Mahmut Türkoğlu ve eşi Fatma Türkoğlu, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ve Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin başta olmak üzere ev yapılması için emek harcayan destek veren herkese teşekkür etti.

 

 

Köy sakinlerinin de katıldığı anahtar tesliminde, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ve Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Kıbrıs Gazisi Mahmut Türkoğlu’na evin anahtarlarını teslim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz