THK Tarafından Tosya’da Plaket Takdim Töreni Düzenlendi

04 Aralık 2018 Salı, 09:14

Türk Hava Kurumu (THK) Tosya Şube Başkanlığı tarafından, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’e, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin’e ve Türk Hava Kurumu’na en çok destek veren 17 köy  ile 1 mahalle muhtarına  teşekkür plaketi takdim edildi.

 

Tosya Belediyesinde düzenlenen plaket takdim töreninde konuşan Başkan Şahin, bütün Türkiye’de olduğu gibi Tosya’da da bu hizmetlerin genelde muhtarlar ile kurum müdürleri aracılığıyla yapıldığını söyledi.

 

Başkan Kazım Şahin,” Değerli muhtar arkadaşlarım, bu yardımların toplanmasında en büyük pay sizin. Gerek kurban derileri, gerekse diğer bağışların toplanmasına aracılık ediyorsunuz. Türk Hava Kurumu bu hizmetlerinize teşekkür etmek için plaket töreni düzenledi. Bu törenin de Belediyede düzenlenmesini arkadaşlarımız uygun görmüşler. İnşallah, bu hizmetlerin ülke çapında bundan sonra da artarak devam etmesini temenni ederim.” dedi.

 

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mutlu, Türk Hava Kurumu Tosya Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Oruçöz, Türk Hava Kurumu Tosya Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özelmacı ve Türk Hava Kurumu Tosya Şube Saymanı Ferhat Bozan tarafından ilçe genelinde Türk Hava Kurumu’na en çok destek veren muhtarlara plaketlerinin takdim edilmesinin ardından tören sona erdi.

 

Türk Hava Kurumu Tosya Şube Başkanlığı yetkilileri daha sonra, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’i makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette konuşan Şube Saymanı Ferhat Bozan,” Sayın Kaymakamım, Türk Hava Kurumu’na gerçekten değer verdiniz, destek verdiniz bu anlamda teşekkür etmek istiyorum. Türk Hava Kurumu, 17 hava ambulansı ve 17 yangın söndürme uçağıyla hizmet vermektedir. Destekleriniz sayesinde, Türk Hava Kurumu daha da yükseldi ve yükselmeye de devam edecek. Allah razı olsun.” diye konuştu.

 

Kaymakam Deniz Pişkin, ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Türk Hava Kurumu, Türkiye’nin, kendisinden beklentileri yüksek, çok önemli bir misyonu yerine getiren göz bebeği kurumlardan bir tanesi. Atatürk tarafından kurulan bu kurum, Türkiye’deki havacılık faaliyetlerini en üst seviyeye çıkartmak. Atatürk’ün vecizinde ifade ettiği gibi, ’ İstikbal Göklerdedir” istikametine doğru mesafe kat etmek için çok ciddi çalışmalar yürüten bir kurumdur.” İfadelerini kullandı.

 

Kaymakamlıkların, araç desteğinin yanında farklı şekillerde de destek vererek toplanan yardımların artırılmasına çalıştığını belirten Kaymakam Deniz Pişkin, şunları ifade etti :

 

“ Ben daha önce Adana’nın Feke ile Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçelerinde Kaymakamlık yaptığım dönemlerde, bu anlamda önceki yıllara göre çok yüksek başarı ortalaması yakaladığımız için Türkiye genelinde 2 defa ilk 3’e girdim. O zamanki Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Yusuf Güngör tarafından bana 2 defa teşekkür plaketi takdim edildi. Gittiğim her yerde, bu anlamdaki duyarlılığımı sergiliyorum. Bu desteği Tosya’mızda da sürdürerek elimizden geleni yapmaya çalışıyorum. Türk Hava Kurumu’nun, daha da büyüyerek, daha da güçlenerek nice yıllara, hep birlikte, herkesin katkısıyla ve emeğiyle ulaşmasını diliyorum.”

 

Konuşmaların ardından, Türk Hava Kurumu Tosya Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özelmacı ve Türk Hava Kurumu Tosya Şube Saymanı Ferhat Bozan, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’e, Türk Hava Kurumu’na verdiği destekler nedeniyle teşekkür plaketi takdim etti.

 

Daha sonra, Türk Hava Kurumu’nun teşekkür plaketleri, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin tarafından Tosya Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Müdürü Recep Keçeci ile Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci’ye verildi.

 

Türk Hava Kurumu Tosya Şube Başkanlığı Tarafından, Plaket Takdim Töreni Düzenlendi.www.tosyagazetesi.com – www.tosyahaberi.com – www.haber37.gen.tr Ve www.kastamonuhaberi.com Haber Sitelerimizi Ziyaret Ederek Haberi Okumak Veya Videosunu İzlemek İçin Lütfen Aşağıdaki Linklere Tıklayınız.http://tosyagazetesi.com/turk-hava-kurumu-en-cok-destek-verenlere-tesekkur-plaketi-takdim-etti-7090.htmlhttp://www.haber37.gen.tr/tosyadaturk-hava-kurumu-destekcilerine-plaket-takdim-edildi.htmlhttp://www.tosyahaberi.com/thk-tosya-sube-baskanligi-tarafindan-plaket-takdim-toreni-duzenlendi/http://www.kastamonuhaberi.com/turk-hava-kurumu-tosya-sube-baskanligi-tarafindan-plaket-takdim-toreni-duzenlendi.html

Mehmet Ulusoylar paylaştı: 3 Aralık 2018 Pazartesi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz