Son Dakika
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu Toplantısı Düzenlendi

15 Kasım 2018 Perşembe, 07:57
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

2018 Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu’nun kapanış programı toplantısı Valilik İstiklal Yolu Toplantı Salonunda Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında gerçekleştirildi.

 

 

Toplantıya aynı zamanda, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ayhan Biber, Vali Yardımcıları Ahmet Ertürk ve Vedat Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanlığı AB Dış İlişkiler Dairesi Başkan Vekili Mehmet Serin, Kültür ve Turizm Bakanlığı AB Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı Uzmanı Mine Güntekin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Proje Koordinatörü Semih Caner, TRT Genel Müdürlüğü Avaz Koordinatör Program Müdürü Yunus Emre Tekin, TÜRKSOY İdari, Mali İşler Dairesi Başkanı Sancar Mulazımoğlu, Türk Dünyası Kültür Başkenti komisyon üyeleri, İlgili Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ve Sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

 

 

Toplantıda Türk Dünyası Kültür Başkenti, kapanış programının organize edileceğini belirten Vali Karadeniz; “Bu kapanış programı her yıl TÜRKSOY’un, hangi İl Türk Dünyası Kültür Başkenti ise orada yaptığı önemli bir etkinliği çünkü İlimizde Kültür Bakanlığı düzeyinde ülkeler temsil edilecekler. Belki her ülkeden Bakan katılamayacaktır ama Bakanlık olarak mutlaka temsilleri sağlanacak dolayısıyla önemli bir toplantı. Bugün TÜRKSOY’un yapacağı toplantıda hem gündeminde olan diğer konular görüşülürken hem de 2019 yılının Türk Dünyası Kültür Başkentini belirleyecekler ve biz nöbetimizi o toplantı sırasında yeni Türk Dünyası Kültür Başkentine, yöneticilerine devredeceğiz. Geçen sene o dönemin Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve Belediye Başkanımızla Kazakistan’ın Türkistan kentinde katıldığımız kapanış programında her ülke muhteşem performans sergilediler. Bizlerde kapanış programında yapmamız gereken işleri burada planlayacağız hep beraber ve tek tek her kurumun ne şekilde görev alabileceği, konusunda taslak programı oluşturmamız gerektiği kanaatindeyim İfadelerini” kullandı.

 

 

Toplantı gündeminde; 18 Aralık 2018 Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti Kapanış Töreni ile ilgili etkinlikler değerlendirildi.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

 

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz