Ulusal Ceviz Çalışma Grubu 15. Toplantısı Yapıldı.

29 Eylül 2015 Salı, 10:34
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Çorum İlinde yapılan “Ulusal Ceviz Çalışma Grubu 15. Toplantısına” İlimizden katılım sağlandı.

Ceviz Çalışma Grubu toplantısına; İlimizden İl Müdürü Osman YAMAN,  Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür V. Arzu DEMİRBAŞ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Veysel SELBİ, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü konu sorumlusu teknik elemanlar ile İnebolu, Devrekâni, Tosya, Küre, Taşköprü, Hanönü, Pınarbaşı, Azdavay ve Araç İlçe Müdürlüğünden İlçe Müdürü ve teknik personel katıldı.

Toplantıya Bakanlığımız, Üniversite, Araştırma Enstitüleri, TARSİM, FÜAB, Ceviz Sanayicileri ve diğer İllerden çok sayıda katılım gerçekleşti. Toplantı; Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz ERMİŞ, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Bahçe Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Nejdet KAPLAN ve Vali Yardımcısı Orhan Şefik GÜLDİBİ’nin açılış konuşmaları ile başladı.

Daha sonra, Akademisyenler tarafından çağrılı bildiriler sunuldu. Bildirilerden sonra serbest kürsü konuşmaları ve genel değerlendirme yapıldı.

Toplantının serbest kürsü bölümünde Şube Müdür V. Arzu DEMİRBAŞ tarafından, İlimizde 2014-2015 yılında uygulanan Ceviz Yetiştiriciliği Projesi ile ilgili sunum gerçekleştirildi.

Programın 2. gününde Oğuzlar ilçesinde ceviz bahçeleri ve ceviz işleme ve paketleme tesisleri gezilerek yetkililerden bilgi alındı.

 

 

Ulusal Ceviz Çalışma Grubu 15. Toplantısı

 

Haber ve Fotoğraf Kaynak : www.kastamonu.tarim.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz