Vali Karadeniz Başkanlığında Çatalzeytin’de Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

25 Mayıs 2018 Cuma, 09:16
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında  Çatalzeytin ve Abana İlçesi Köy ve Mahalle Muhtarlarının katılımı ile Muhtarlar Toplantısı gerçekleştirildi.

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında yapılan toplantıya, Çatalzeytin Kaymakam Vekili Muhammet Serdar Erdoğan ve Abana Kaymakamı Vekili Murat Acar, Çatalzeytin Belediye Başkanı Musa İhsan Oğuz, Abana Belediye Başkanı Altan Erdoğan ile ilgili kurum müdürleri ve daire amirleri katıldı. Toplantıda Çatalzeytin ve Abana İlçesi muhtarları; sorun, talep ve şikâyetlerini direkt olarak Vali Karadeniz’e, ve ilgili il müdürlerine iletme fırsatı buldu.

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz yaptığı açılış konuşmasında; “Çatalzeytin, Abana toplantısının ikincisini bu gün gerçekleştiriyoruz. Bu gün dolayısıyla bir önce ki toplantıda konuşulan konuları önce ele alacağız.
Onlarla ilgili hangi kurum ne yapmış ön bilgi alacağız. Toplantımızın ikinci bölümünde de yeni talepler varsa o talepleri gözden geçireceğiz ve onla ilgili yine kurum müdürlerimiz gerekli cevapları toplantının sonunda verecekler. Köyle, kurumla, mahalleyle, okulla ilgili yani bir kamu hizmetini ve toplumun genelini ya da bir kısmını ilgilendiren genel talepleri alacağız. Özel taleplerle ilgili zaten hangi kamu kuruluşumuza gitseniz yapılabilecek bir husus varsa orada gereken ilgi ve alakayı arkadaşlarımız gösteriyorlar. Toplantımızın şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Grup yoların beton veya asfalt programına alınması, Spor Salonunun faaliyete geçirilmesi için gerekli çalışmaların yapılması, Sel nedeniyle çöken yolların ve köprülerin yapılması, Hayvan kesimleri ile ilgili sorunlar, Sahil yolu projesi konusunda bilgi talebi, Mevcut kütüphanenin açılması, Doktor atamasının yapılması, Yol kenarındaki tıkanan şarampollerin onarılması, Köye kato görevlendirilmesi, istek ve önerilerin görüşüldüğü toplantıda Vali Karadeniz, vatandaşlarımızın sorularını cevaplayarak, çözüm bulunması noktasında ilgili kurum amirlerine talimatlarda bulundu.

 

Talep ve istek ve önerilerin kayıt altına alındığını belirten Vali Karadeniz yaptığı konuşmasında; ”Bir önceki toplantıda konuşup ta süreci devam eden işlemlerin, hem bu toplantıda konuşulan hususların takibimiz altında devam edeceğini belirtmek isterim. Ve bu toplantının her iki ilçeye de hayırlı sonuçları olmasını temenni ediyorum” dedi.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz