Son Dakika
21 Şubat 2019 Perşembe

Vali Karadeniz Başkanlığında Cide ve Şenpazarlı Muhtarlarla Toplantı Düzenlendi

15 Ocak 2018 Pazartesi, 13:04
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
 İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında 12.01.2018 tarihinde Cide ve Şenpazar İlçesi Köy ve Mahalle Muhtarlarının katılımı ile Muhtarlar Toplantısı gerçekleştirildi.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında yapılan toplantıya, Milletvekili Murat Demir, Şenpazar Kaymakamı ve Cide Kaymakam Vekili Orhan Yalınız, Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir, Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar ile ilgili kurum müdürleri ve daire amirleri katıldı. Toplantıda Cide ve Şenpazar İlçesi muhtarları; sorun, talep ve şikâyetlerini direkt olarak Vali Karadeniz’e, Milletvekili Murat Demir’e ve ilgili il müdürlerine iletme fırsatı buldu.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz yaptığı açılış konuşmasında; ‘’İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda yapılan toplantılardan birisi muhtar toplantıları bir diğeri ise halk toplantıları, yine bizim il de yaptığımız ekonomi toplantısı var ve ayrıca ilçelerde yapılan güvenlik toplantıları var. Şimdi muhtar toplantılarında biz ilçe sayımız fazla olduğu için ve mümkün olduğu kadar da her yıl her ilçeye ulaşabilmek adına iki ilçeyi birleştirerek bu şekilde toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bu toplantılar İçişleri Bakanımızın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda yapılıyor. Bu genelge çıkmadan önce kaymakamlık görevini yürütürken zaman zaman mahalle buluşmaları ve halk buluşmaları adı altında toplantılar organize ederdik ve bu toplantılarda vatandaşımızın ve o mahallemizin muhtarını, ileri gelenlerinin taleplerini doğrudan alma şansımız olurdu. Yine o toplantılarda bizim verdiğimiz hizmetlerde acaba nerelerde aksamalar olduğunun bilgisini alma ve aksaklıkları giderme şansımız oluyordu. Dolayısıyla bu bir ihtiyaç aslında. Özellikle hizmet alanın hizmet verenin arasında bir iletişim köprüsü kurma açısından bir ihtiyaç ve bu ihtiyacı gideren bu toplantılarda sizlerin belirtmiş olduğu talepler burada arkadaşlarımız tarafından not alınıyor ve ilgili kurumlara iletiliyor. Çözülebilecek olanlar çözülüyor, çözülemeyecek olanlar da neden çözülemediği bizlere iletiliyor ve onlar üzerine tekrar biz başka çözüm yolları nasıl olabilir onları araştırarak, onları uygulamaya çalışıyoruz. Bugün de bu anlamda bizlere sunacağınız görüşler oldukça önemli.” şeklinde konuştu.

Milletvekili Murat Demir ise yaptığı açıklamada; “Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sayın Valimiz ilçeleri tek tek dolaşıp muhtarlarımızı dinliyor. Aslında bu toplantılar biz vekillerin yükünü biraz hafifletiyor. Zaten il bazında problemler ya da yapılacak işler noktasında Valilik makamına bizler elimizden geldiğince o makama destek olmak için bütün gayretle çalışacağız ve çalışıyoruz. Kurum müdürlerinin aşağı yukarı tamamının burada olması siz muhtarlarımız için bir avantaj herkes anlatmak istediklerini ve taleplerini burada aktarabilirler.” ifadelerini kullandı.

Kanalizasyon, ikinci kat asfalt, şebeke suyu beton yol, otomatik klorlama cihazı, köye kamera sistemi kurulması, konkasör konularındaki talep, istek ve önerilerin görüşüldüğü toplantıda Vali Karadeniz, vatandaşlarımızın sorularını cevaplayarak, çözüm bulunması noktasında ilgili kurum amirlerine talimatlarda bulundu.

Talep ve istek ve önerilerin kayıt altına alındığını belirten Vali Karadeniz yaptığı kapanış konuşmasında ise; ”Değerli muhtar arkadaşlarım ve İl Genel Meclis üyelerimiz öncelikle katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Burada konuşulan konular hakkında ben, kaymakamımız ve ilgili kurum müdürlerimiz not aldı. Bunlar takip edilecek ve artık bu toplantıdan sonraki toplantılara giderken kurum müdürlerimizden bundan önceki toplantımızda neler konuştuk ve neler yapıldı şeklinde bilgiler alacağım. Bundan sonraki toplantılarda da bu bilgilendirme süreciyle başlayacağız. Bu toplantıların gerçekten verimli olması ve toplantıya katılanların ‘ben bu şekilde sorunumu dile getirdim ve yapıldı’ noktasındaki geri dönüşleri açısından doğru bir uygulama olacağını düşünüyorum. 2018 yılının da Kastamonu’ya, Cide’ye ve Şenpazar’a yatırım yönünden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz