Vali Karadeniz’in Başkanlığında Köydes İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı Düzenlendi

07 Mayıs 2019 Salı, 15:01
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

2019 yılı köy alt yapılarının desteklenmesi projesi (KÖYDES) il tahsisat komisyonu 1.toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirildi.

 

 

07.05.2019 tarihinde İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Genel Meclis Başkanı Güray Parçal, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, İl Özel İdaresi Birim Müdürleri ile ilgili kurum amirleri katıldı.

 

 

“Kısa mesafeli güzergâhlarda köy içi geçişlerde parke taşını tercih edebiliriz ama onun dışında beton yolun BSK’nın hem konforlu hem sağlamlığından istifade etmemiz gerekiyor” diyen Vali Karadeniz; “Öncelikler konusunda bazı değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerin en önemlisi bu sene köylerin bağlantı yolları, grup yollarının önüne geçirilmiş. Bunu mutlaka değerlendirmemiz gerekiyor çünkü büyük köylerimiz var, altından grup yolu geçiyor, o grup yolundan o köye bağlantı kurmakta gerekiyor işin özünde. Bunu hazırlayacağımız taslakta dikkate alacağız. Bu bağlantılar çok kısa mesafede ise parke taşını tercih etmek BSK’ya göre hem daha ekonomik hemde daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum. Bu sene ki yol yapım işlerimizde beton yol yapabiliyorsak eğer önceliğimiz BSK’dan da önce beton yol olmalı. Çünkü arada % 30-40’a varan fiyat farklılıkları var bunu da değerlendirelim. Sathi kaplama ile ilgili bir açık kapı bırakılmış ama aynı paragrafta coğrafi, durum iklim gibi sebeplerle bu yerler BSK ve beton tercih edilebileceği cümlesi eklenmiş dolayısıyla bizim coğrafyamız ve iklimimiz zaten bunu gerektiriyor. Önceliğimiz yine beton yol daha sonra BSK ancak dağın başında üç beş nüfuslu bir yere yol yapacağız orada ormancılık faaliyeti de yok belki oralar için sathi kaplama konusu konuşulabilir.” şeklinde konuştu.

 

 

İlçe Kaymakamlıkları ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından planlanan, yapımı devam eden ve hizmete açılan projeler hakkında bilgilerin verildiği toplantı, karşılıklı istişarelerde bulunulması ve görüşlerin alınmasıyla sona erdi.

 

 

Vali Karadeniz tarafından, yapımı devam eden projelerin takibi ve yerinde incelenmesi hususunda yetkililere talimatlarda bulunuldu.

 

 

.

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

 

.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz