Vali Karadeniz’in Başkanlığında Vatandaşlarla Buluşma Toplantısı Düzenlendi

22 Mayıs 2019 Çarşamba, 14:41
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında Merkez İlçe Halk ve Muhtar toplantısı gerçekleştirildi.

.

.

 

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya aynı zamanda, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, İl Özel İdare Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan, ilgili şube müdürleri, merkeze bağlı bulunan köy ve mahalle muhtarları ile halk katıldı.

.

.

 

Muhtarlar ve halkın şikayet, talep ve önerilerini dinlemek üzere düzenli olarak her ay düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Karadeniz; “Bildiğiniz gibi İçişleri Bakanlığının 2016 yılında yayınlamış olduğu Genelge çerçevesinde her ay vatandaşlarımızla ve muhtarlarımızla toplantılar yapıyoruz. Her ay ilçelerimizde yapılıyor bende mümkün olduğu kadar yıl içerisinde toplantılara katılmaya çalışıyorum. Bu toplantılarda genelde sizlerin bizlere ilettiği taleplerin notları alınıyor ve bunlar içinden acil olanlar elenerek seçilerek gelen ödenekler çerçevesinde yatırım programına dönüştürülüyor ve yapılmaya da devam ediliyor. Merkez ilçeyle ilgili gelen talepler ağırlıklı olarak yolla ilgili, yolların asfaltlanmasıyla ilgili. İlimize en fazla 73 milyon köy ödeneği geliyor ve bu gelen ödeneğin sadece 10 milyonu merkez ilçeye ayırılabiliyor. Bu bakımdan en fazla ödenek alan ilçemiz merkez ilçe. Dolayısıyla en fazla yol yapılan yerde merkez ilçe ama 177 tane merkezde köyümüz var. Dolayısıyla bu kadar dağınık yerleşilmiş nüfusa göre baktığımızda bugünün şartlarında 10 milyon ödeneği dağıttığımızda bugünün şartlarında 10 milyon 25 kilometre yol demek. Öncelikle nüfusu çok olan yerlere sağlam yol yaparak ve oralara bir daha geri dönemeyerek o köyün defterini kapatmak ondan sonra da her geçen yıl diğerlerine doğru yol almak, sağlam yol yapmak” ifadelerini kullandı.

.

.

 

Toplantıda muhtarlar temsil ettikleri mahallelerin sorunlarına ilişkin taleplerini dile getirerek; Yol, Bask Asfalt, Kanalizasyon, konak yapımı, okul yapımı ve isim değişikliği, meçhul binaların yıkılması ile ilgili isteklerde bulundular.

.

.

.

Toplantının son bölümünde katılımcılara teşekkür eden Vali Karadeniz“ Bugün konuşulan konulardan hepsi hemen hemen arkadaşlarımız tarafından not alındı. Aciliyetine göre işlemler yapılıp gerekli çalışmalar başlatılacaktır “ şeklinde konuştu.

.

 

..

 

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

 

.

.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz