Vali Karedeniz Şehit Aileleri İle Gazileri Ziyaret Etti

28 Eylül 2017 Perşembe, 20:18
-- Sponsorlu Bağlantılar --

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, İlimiz Honsalar Mahallesinde ikamet eden Şehit İrfan İdrisoğlu’nun ailesi ile İnönü Mahallesi’nde ikamet eden Gazi Ziya Uzun’u ailelerini ziyaret etti.

 

 

Yapılan ziyaretlerde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’e; Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr.İsmail Yücel, Aile ve Sosya Politikalar İl Müdür Vekili Abdullah Savaş, İl Müftüsü Osman Aydın ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Hatice Karap eşlik etti.

 

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve beraberindeki heyet ilk olarak, Hakkari İli Şemdinli İlçesi Samanlık Karakolu’nda vatani görevini er olarak ifa ederken çıktıkları operasyondan dönüş esnasında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Şehit İrfan İdrisoğlu’nun ailesini ziyaret etti.

 

 

“Devletimiz şehit ve gazilerine sahip çıkıyor”

Şehit ailelerinin acılarının millet olarak paylaşıldığını ve devletin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Vali Karadeniz, “Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim için çok değerli. Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecek. Şehit ailelerine ve gazilerimize şunu hatırlatmak istiyorum, sizlerin hizmetinizdeyiz, emrinizdeyiz hangi sorununuz olursa olsun bütün kapılarımız sizler için açıktır. Vatandaşımızın güvenliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda etmiş kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, gazilerimize de şükranlarımı sunuyor, uzun ömürler diliyorum.” diye konuştu.

Vali Karadeniz, şehidin ailesine Türk Bayrağı hediye etti. İl Müftüsü Osman Aydın tarafından ise Kuran-ı Kerim okundu ve ardından Şehit İrfan İdrisoğlu’na ve tüm şehitlerimize dua edildi. Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Şehit İrfan İdrisoğlu’nun hasta olan Annesiyle de yakından ilgilenerek bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. Yetkililerden rahatsızlığı konusunda bilgiler alarak, çeşitli talimatlarda bulundu.

Vali Karadeniz’in ikinci ziyareti ise Osmaniye ilçesinde vatani görevini Piyade Çavuş olarak yaparken 1974 yılında 2. Harekat başlamadan Kıbrıs Savaşına katılmış ve Muharip Gazi unvanını almış Gazi Ziya Uzun’u ziyaret ederek her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.
Şehit aileleri ve Gaziler, Devletin uzanan eli olarak, Vali Karadeniz’e kendilerini yalnız bırakmadıkları için ve sunulan her türlü hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

Kastamonu Valiliği / Basın

 

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz