Son Dakika
17 Eylül 2019 Salı

Vali Yaşar Karadeniz, Doğanyurt’ta Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

08 Mart 2019 Cuma, 10:01
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında Doğanyurt İlçesinde vatandaşla buluşma toplantısı gerçekleştirildi.
.
.
.
Toplantıya ayrıca, Doğanyurt Kaymakam Vekili Abdullah Atakan Atasoy, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, İl Emniyet Müdürü Yardımcısı Suat Özdemir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilçe ve köy mahalle sakinleri ile muhtarlar katıldı.
.
.
.
Devletimizin imkanları ölçüsünde olan her talebi son noktasına kadar iyi hale getirmek niyetinde olduklarını vurgulayan Vali Karadeniz; “Henüz 2019 yılı yatırım programımız köy yolları açısından olsun, kamu kuruluşlarımızın yapacakları hizmetler olsun tam netleşmedi. Ödeneklerin gelmesi bekleniyor genelde mart nisan gibi belli oluyor bu gibi ödenekler. Bu yılda köydes ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kullanım izni açılmış. Bakanlık artık ilçelerdeki Köylere Hizmet Götürme Birliklerine ödenekleri verecekler. Şu anda hangi ilçeye ne kadar ödenek verileceği ile ilgili görüşmeler yapılıyor. Bu ödenekler sağlandıktan sonra Doğanyurt ilçemizde ne gibi işlemler yapılabileceğiyle ilgili karar verebileceğiz. Bu toplantıyı önemli kılan yönü ise burada olacak ve yeni gelen taleplerinde belki yatırım programının şekillenmesinde katkı sağlayacağını, yardımcı olacağını düşünüyorum. Ana güzergâhlar öncelikli, bu güzergahlar köylerin kullandığı güzergahlardır. Kastamonu’da çok dağınık ve çok dağlık yerleşim yeri var.  Diğer illere bakıldığında asfalt yol ağımız 3 bin kilometreye yanaştı. Aslında bu diğer illere bakıldığında çok büyük bir rakam. 3 bin kilometre asfalt yapılan çok az il vardır ama diğer illerde yol ağının tamamı 3 bin kilometre vardır. Ama bizim köy yollarımızın sadece 3’de 1’i. Hedefimiz tabi ki aşama aşama 9 bin kilometrenin tamamıdır. Fakat bu uzun vadeli bir hedeftir. Kısa vade de gerçekleşecek bir hedef olmadığını hepimiz biliyoruz. Bölgemizde beton santral bulmakta zorlanıyoruz ki geçen yıl Köydes’te, Doğanyurt bu sıkıntıları yaşayan ilçelerimizden birisi oldu. Bu konuda devletin vereceği rakamın altında, burada beton bulamıyorsunuz, dolayısıyla bu bir problem. Bu problemi buranın ileri gelen iş adamlarının aslında bu tip yatırımlar yaparak çözmeleri gerektiğini düşünüyorum ve problem çözülürse buradaki işlerimiz daha kolaylaşacak ve daha hızlı bir şekilde yol alabiliriz. Burada yapılacak hizmetler hem Doğanyurt, hem Valilik, hem devletin diğer kurumları, hemde diğer tüm kamu kurum ve kuruluşları sizlerle beraber el birliği yaparak ancak çözebilecek. Karşılıklı bir dayanışma içerisinde çözebileceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
.
.
.
Grup köy yol yapımı, sondaj çalışmalarının yapılması, konkasör iş makinaları talebi,  elektrik kesintileri sorunu ve parke yol yapımı konularında talep, istek ve önerilere yer verilen toplantıda,  talepler hakkında  Kamu Kurum amirleri tarafından  gerekli bilgiler verilerek,  konu ile ilgili açıklamalar yapıldı.  Vali Karadeniz tarafından ise belirtilen bazı hususların yerinde incelenmesi, takibi ile  gerekli iş ve işlemlerin zamanında yapılması yönünde yetkililere talimatlar verildi.
.
.
.
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz yaptığı değerlendirmede;” İmkanlar ölçüsünde diğer ilçelere göre biraz daha fazla yol yaparak birkaç yıl içerisindeki o aradaki farkı kapatmak bizim arzumuz, hedefimiz neticede bu hizmetler hepimiz için, yani ne kadar hizmet yaparsak memleketimiz o kadar gelişir ve atalarımızdan bize kalan bu memleketi bizde bizden sonrakilere mürehfeh bir şekilde teslim etmek bizim bütün gayemiz, amacımız olmalı diğer her şey bunun aracıdır. Yani idarecilik görevleri de bunun aracıdır. Önemli olan hedefe yürürken de fikirleri bir araya getirip en güzel şeyi ortaya çıkarmak ve el birliğiyle bu memleket için hep beraber çalışmaktır. Ben 2019 yatırım döneminin de hem İlimize, hem Doğanyurt’a inşallah güzel hizmetler getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz