Vali Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında Muhtarlar Ve Halk Toplantısı Düzenlendi

17 Ekim 2018 Çarşamba, 23:00
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında muhtarlar ve halk toplantısı 17.10.2018 tarihinde gerçekleştirildi.

.

.

.

Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Karadeniz’in yanı sıra,Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yardımcıları Ünal Kılıçarslan ve Vedat Yılmaz, Bölge ve il Müdürleri, merkez muhtarları, merkeze bağlı bulunan 19 köy muhtarı ve halk katıldı.

.

 

.

.

Muhtarlar ve halkın şikayet, talep ve önerilerini dinlemek üzere düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz “ Bu çerçevede Valilik olarak hem il merkezimizde hem de ilçelerimizde toplantılarımızı düzenli olarak yerine getirmekteyiz. Bu toplantılardan birkaç fayda bekliyoruz, birincisi sizlerin taleplerini burada doğrudan bire bir ağızdan alma şansımız olacak. Bizler müracaatlarınızı almak için buraya geldik, kurum müdürlerimiz hepsi burada dolayısıyla herhangi bir hizmetle ilgili talebiniz varsa ve o hizmetin yerine getirilmesi mümkünse tabi ki, yerine getirilmesi için notlarımızı alacağız. Dolayısıyla bizler taleplerinize bire bir ulaşmış olacağız. İkincisi, bizim yaptığımız hizmetlerin size yansıması nasıl bunu ölçmüş olacağız, sizlerden bu toplantıya dönecek olan görüşler, özellikle bu tip sonbahar toplantıları, o yıl içerisindeki çalışmalardan elde ettiğimiz neticeyi bize verir ve artık yatırım sezonunun sonuna doğru gidiyoruz, yapılacak yatırımların büyük bir çoğunluğu yapıldı. Tarih olarak ihalesi yapılan işler şu anda devam ediyor, dolayısıyla bu aynı zamanda bu yıl yapılan çalışmaların değerlendirme toplantısı olacak. Bir başka konuda doğrudan iletişimin faydasını burada sağlamış olacağız, yani sizlerle kurum müdürlerimiz bire bir konuyu görüştüğünüzde o konuyla ilgili zaman zaman kamu kuruluşlarında ve zaman zamanda vatandaşlarımızla ve muhtarlarımızla yanlış anlamalar olabiliyor, o yanlış anlamaların giderilebilmesi içinde bu program ve iletişim oldukça önemli. Bazen bizim başka türlü tahmin ettiğimiz şeyler aslında çok daha farklı olduğu ortaya çıkabiliyor veya sizin farklı bir şekilde değerlendirdiğiniz bir hususun aslının öyle olmadığı, bu durumlarda ortaya çıkıyor. Kurum müdürlerimiz yaptıkları çalışmalarla ilgili sizlere bilgilendirme yapacaklar. Yatırımcı kuruluşlar yatırımlarıyla ilgili ve diğer kuruluşlarda yaptıkları rutin çalışmalar dışındaki önemli faaliyetler hakkında kısa kısa bilgilendirmeler yapacaklar. Ben toplantımızın ilimize ve merkez ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

.

 

.

Kurum amirleri tarafından yıl içerisinde yapılan işler ile ilgili bilgi ve istatistiki bilgilerden oluşan sunum gerçekleştirildi.

.

 

.

Toplantıda Tarımsal sulama sorunları, Karaçomak çayının islahı, köy yolları ve bağlantı yollarının yapılması, evde sağlık hizmeti alan hastalara ilaç yazılması kolaylığının sağlanması, taşlık göletinin kapalı sisteme geçirilmesi işinin tamamlanması, köylere internet bağlantılarının getirilmesi konuları görüşüldü.

.

.

.

Konuşulan konuların takipte olduğunu belirten Vali Karadeniz; “Son iki yılda değişik tarihlerde dilekçe veya sözlü olarak il özel idaremize hangi köy, hangi muhtarlığımız hangi talep de bulunmuş bunları isteyeceğiz ve bu dökümleri alıp referans yapıp o şekilde değerlendireceğiz. Ben inanıyorum, bundan sonraki toplantılarda da burada konuştuğumuz konularda işlem yapılarak, kapanmış olur ve yeni sorunları konuşmaya başlamış oluruz. Şunu da belirtmek isterim gerçekten ciddi bir yapılanmayla karşı karşıyayız, merkezde 560 yerleşim yerimiz var, sadece merkez ilçede. Bu şu demek; bütün ilçeleriyle beraber köy sayısı bu kadar çok olan il yoktur. Bu hizmetlerimizi biraz zora sokuyor, sizler hizmet almakta zorlanıyorsunuz bizler hizmeti götürmekte zorlanıyoruz. Ama bu yıl 190 km merkezde yapılan asfalt çalışması var. Bu önemli bir rakam ama yeterli değil. Tabi merkez yol ağını dikkate aldığımızda daha fazlası gerekiyor. Her yıl bunlar yapılarak sorunların azalacağını düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN
 

.

 

.

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz