Vali Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında Strateji Geliştirme Kurulu Toplantısı Düzenlendi

23 Ağustos 2019 Cuma, 09:19
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

İl Özel İdaresi 2020-2024 yılı kurumsal Stratejik Planı Hazırlık Çalışmaları kapsamında düzenlenen değerlendirme toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirildi.

.

.

 

Toplantıya aynı zamanda İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yardımcıları Nida Sinsi ve Halil İbrahim Sanık, İl Müdürleri ve İl Özel İdaresi Birim Müdürleri katıldı.

.

.

 

.

Kamu idarelerinde Stratejik Planlamaya ilişkin Usul ve Esaslar hakkında yönetmelik hükümleri doğrultusunda oluşturulan Strateji Geliştirme Kurulu ve Stratejik Planlama ekibince hazırlanan Kastamonu İl Özel İdaresinin strateji Planlama sürecinin temel aşamaları ile bu sürece ilişkin takvimin belirlenmesi için hazırlanan program incelenerek değerlendirilen toplantıda İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Sanık tarafından bir sunum yapıldı.

.

.

 

.

Vali Karadeniz konuşmasında; ”İl Özel İdaresi Kanunları gereği 5’er yıllık dilimler halindeki çalışma temposunu hedeflerini, vizyonunu, stratejisini belirleyen strateji geliştirme planı hazırlaması gerekiyor. Bu stratejik planın hazırlığı da planlamanın mantığında olması gerektiği gibi öncelikle bir teknik çalışma yapılıyor. Bu teknik çalışma tüm paydaşlarla ve ilgili kuruluşlarla istişare yapılarak il encümenimizin gündemine gelecek daha sonra da il genel meclisine gönderilerek meclis tarafından da kabul edilmesi halinde yürürlüğe girmiş olacak bununla ilgili önceki aşamalar geçildi. Şimdi oluşturulmuş olan taslak planla ilgili bilgilendirmeden sonra varsa ilave görüş ve önerileri dikkate alarak son şeklini plan taslağımızı vereceğiz daha sonra söylediğim encümen ve meclis süreçlerine geçilmiş olacak  ifadelerini kullandı.

 

.

.

 

.

 

 

.

.

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

.

.

.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz