Yıldırım :”18 Tesisi Kastamonu’ya Kazandırdık.”

31 Temmuz 2015 Cuma, 11:09
TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Ramazan YILDIRIM  18 Adet Modern Tesisi Kastamonu’ya Kazandırdıklarını Açıkladı.

Önümüzdeki dönemde IPARD 2 Programıyla hibe oranını  %80’e çıkararak yatırımcısını desteklemeye hazırlanan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kastamonu İl Koordinatörlüğü Kuruma sunulan projeleri sözleşmeye bağlama oranında 42 İl içerisinde %87 ile birinci sırada yer almayı başardı.

.
İl Koordinatör Vekili Ramazan Yıldırım sunulan her bir projenin kendileri için çok önemli bir emanet olduğunu, emanete layıkıyla sahip çıkmak için personelimizin yoğun gayret gösterdiğini, bu prensip sayesinde yatırımcılarımızın teveccühlerini ve güvenini elde ederek önemli bir başarıya daha imza attıklarının altını çizdi.

.
Yıldırım, önemli olanın çok proje almaktan ziyade gelen projelerin hibe desteklerinden faydalanması olduğunu vurguladı. Beş çağrı döneminde  246 proje aldıklarını vurgulayan Yıldırım, 213 proje ile sözleşme imzaladıklarını, son çağrımızda sunulan 22 projenin ise değerlendirme sürecinin devam ettiğini belirtti.

.
Yıldırım, faaliyete geçmelerinin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen samimi ve gayretli çalışmalarının meyvelerini vermeye başladığını, istihdam odaklı 18 adet modern AB standartlarında üretim yapan tesisi Kastamonu’ya kazandırdıklarını, 25 tesisin yapımının devam etmekte olduğunu ve bu yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi. Ayrıca 22 tesis için hibe desteği talebinde bulunan yatırımcılarımızın projelerinin değerlendirmeye alındığını Eylül  ayında kendileri ile de sözleşme imzalayacaklarını açıkladı.

 

.
Son üç yıl içerisinde toplam yatırım tutarı 136 milyon liralık proje aldıklarını, 2015 yılında 25 Milyon Lira hibe ödemesi yaparak 3 yılda toplamda 45 Milyon Lirayı aşmayı planladıklarını aktaran Yıldırım,  2015 yılı Eylül-Ekim ayı itibariyle  yeni destek alanları ve daha yüksek yatırım limitleri içeren IPARD-II Programı ile de 2020 yılına kadar İlimize 100 Milyon lira hibe sağlamayı hedeflediklerini aktardı.
Aklında benimde bir proje fikrim var diye tasarlayan herkesi proje fikirlerinin kısa zamanda hayat bulduğu TKDK’ya davet eden Yıldırım, özellikle önümüzdeki dönemde Yenilenebilir Enerji Desteklerinin hem Kamu Kurumları (Belediyeler, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri) hem de özel sektör için çok önemli fırsat olduğunu bu alanda %100’e kadar hibe desteğinde bulunduklarını belirtti.

 

.
Dağıtılan bu desteklerin büyük bir kısmının AB fonlarından alındığı hesaba katılarak bu fonların kullanımı konusunda milli bir bilincin oluşması gerektiği, her kesimin bu konuda kendi üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmesinin vicdani bir sorumluluk olduğunu aktaran Yıldırım, çalışmalarına destek veren herkese teşekkür etti.

Ramazan YILDIRIM

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu
Kastamonu İl Koordinatör Vekili

 

TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Ramazan YILDIRIM  18 Adet Modern Tesisi Kastamonu’ya Kazandırdıklarını Açıkladı.

 

Haber ve Fotoğraf sitede yayınlanması için haber37gentr@hotmail.com mail adresine, İlker TÜRE tarafından 30.07.2015tarihinde, ilker.ture@tkdk.gov.tr mail adresinden gönderilmiştir.

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>